Областната дирекция на МВР-Шумен издирва Николай Пенчев на 44 години от село Хърсово. Мъжът е в неизвестност от 11 август 2018 г. Работи като общ работник - животновъд при земеделски производител в селото. Висок е около 165 см, със слабо телосложение, със сини очи и кестенява коса. Характерно е, че повечето от предните му зъби липсват, уточняват от полицията. Умоляват се всички, които имат информация за Николай Пенчев, да се обадят в най-близкото полицейско управление или на телефон 112.
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов ще посети МБАЛ - Шумен утре. Повод за визитата е изпълнение на инвестиционната програма на болницата през 2024 г. Това съобщават от лечебното заведение. В 10:00 часа министър Кирилов ще бъде посрещнат от ръководството на болницата. Той ще се срещне с областния управител на Шумен Катя Иванова,..
149 години след героичната гибел на Христо Ботев Разград се преклони през паметта на героя и загиналите за свободата и независимостта на България на тържество пред паметника на великия революционер, поет и публицист. Събитието започна с изпълнение на химна на Република България. Слово за приноса на Ботев в българската история и за..
Експертен съвет от специалисти, общински съветници и представители на администрацията одобри осем младежки проекта в Шумен, съобщават от пресцентъра на общината. Това е първата сесия за годината на обща стойност почти 25 хил. лева. Тя беше обявена през април. Утвърдените проекти са в областта на доброволчеството, театъра, танците, спорта и..
ПОЗИЦИЯ НА МЕДИИТЕ ОТ ШУМЕН във връзка с език на омразата към наш колега Като се позоваваме на Етичния кодекс на българските медии (чл. 4, т.7) и факта, че в България обидата и клеветата са криминализирани (чл. 147 и 148 от НК), изразяваме категоричното си разграничаване от действията и думите на представящия се за журналист Симон..
Стотици шуменци и гости на града се събраха на площад „Кристал“, за да отдадат почит на героя и революционер Христо Ботев и падналите за свободата на България. Точно в 12:00 часа завиха сирените, а гражданите паднаха на колене. Венци и цветя пред паметника на загиналите във войните шуменци поднесоха представители на политическите партии и..
Благотворителният концерт „Музиката е... вдъхновение” на школата по класически танци при НЧ „Христо Ботев-1872” в Нови пазар с хореограф Юлия Николова ще се проведе в зрителната зала на читалището на 12 юни от 18:00 ч. Събитието е в подкрепа на 12-годишната Симона, която страда от тежко заболяване и се нуждае от скъпоструващо лечение в чужбина...
В Търговище пред паметника на знаменосеца на Ботевата чета Никола Симов – Куруто, духовият оркестър „Васил Абрашев“ изнесе кратка музикална програма. Много граждани и общественици се събраха пред мoнyмeнтa, за да се преклонят пред величието на падналите за свободата на България. Цветя бяха поднесени от кмета д-р Дарин Димитров, от областния..