Три флашмоба се проведоха в първия ден на Световното първенство по волейбол за мъже, на което Русе е домакин до 18 септември. В тях се включиха Младежкият парламент, спортен клуб „Калагия“, клуб по ушу към Общинския младежки дом, както и "Зумба" - Русе.
Проявите, посветени на седмицата на волейбола, ще бъдат и през деня, и непосредствено преди всички волейболни срещи в „Арена Монбат“. В рамките на първенството са организирани общо 31 събития с над 500 души участници. Проявите ще са на площад „Свобода", на площада пред залата и в централната част на Русе.
Проект на стойност близо 37 милиона лева за подобряване качеството на въздуха започва община Русе. От него могат да се възползват 3500 семейства. Предвижда се подмяна на отоплителните уреди на твърдо гориво в домакинствата с алтернативни, по-екологични уреди. Срокът за изпълнение на проекта е пет години. Жителите, които искат модерни отоплителни..
Мъж на 70 години е загинал при катастрофата, която стана днес минути преди 12:00 ч. по пътя Русе - Бяла. Трафикът е пренасочен по обиколен маршрут. Инцидентът е станал на разклона за Две могили, където са катастрофирали тежкотоварен автомобил - влекач с полуремарке с бургаска регистрация и лека кола от Великотърновско. Загинал е водачът на..
Държавният архив в Русе връчи днес отличия за най-ценно дарение и за най-усърден читател. Поводът е Международният ден на архивите. Призът за най-ценно дарение отиде при Стела Кръстева, която е наследник на дъщерята на подполковник Стефан Стойчев по бащина линия. Тя е дарила редица ценни документи на местния архив. Става дума за личния му военен..
Спират движението на всички превозни средства по Дунав мост при Русе от 20:00 ч. на 12 юни (четвъртък) до 4:00 ч. на 13 юни (петък). Това съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Причина за затварянето на съоръжението е авариен ремонт на фуга в неремонтирания участък на моста. С изпълнението на неотложните дейности ще се осигури..
За първи път в Русе водещи експерти в сферата на информационните технологии ще покажат в реално време как трябва да се реагира при установяване на хакерски атаки от бизнеса и публичните структури. Това съобщиха от областната администрация. Събитието ще се проведе на 9 юни на борда на кораба „София“. На място ще бъде обособена хак станция, където ще..
До другия петък /13 юни/ включително ще се проведе третиране срещу комари с наземна техника на територията на община Сливо поле. Обработката ще се извърши на площ от над 15 500 дка. и ще бъде с препарата „ЦИТРОЛ 10/4 УЛВ“ с изискваната за него дозировка. Третирането ще обхване 11 населени места от общината. В неделя третиране срещу комари ще..
Строителната площадка на Водно-рехабилитационния център за деца и възрастни с ментални и физически затруднения към Фондация „Александър Русев“ беше открита днес. Комплексът ще бъде изграден в участък зад Спортното училище. Тържеството събра представители на местната власт, духовенството и бизнеса, които бяха посрещнати от председателя на..