Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шуменец с бронз от Световното по кикбокс

Боецът на СК '' Шуменска крепост'' Виктор Иванов спечели бронзов медал на Световното първенство по кикбокс за кадети и юноши в Италия. В последната среща Иванов отстъпи с 1 на 2 гласа пред представител на Русия, като 20 секунди преди края на битката водеше в картите на съдиите.

Днес Георги Атанасов ще излезе в спор за място на финала в категория до 60 кг. в стил лоу кик при юношите младша възраст срещу руски опонент, след като убедително преодоля съпротивата на играч от Италия.

Днес на ринга в стил К-1 при девойки старша в категория до 60 кг. ще излезе и Полина Галинова. Нейна съперничка е състезателка от Бразилия. Съотборникът на Галинова от С

Спортен клуб „Шуменска крепост“ Никола Николов напусна турнира след равностойна среща със състезател от Русия. Двубоят беше в стил лоу кик до 71 кг. В световното първенство в Италия участват общо 2359 бойци от 54 държави.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Хандбалистите на “Шумен 61” решават полусезона в последния кръг

“Шумен 61” остави развръзката за есенния 1/2-сезон от шампионата в мъжкия хандбален елит за последния кръг. В мач в “Арена Шумен” домакините спечелиха леко с 31:24 (16:10), срещу отбора на “Чардафон” (Габрово). Така кръг преди края на зимната пауза шуменци са на 2 т. от временния лидер “Локо” (Горна Оряховица). В последния кръг от..

публикувано на 23.11.25 в 06:58
Волейболен клуб “Любо Ганев - Автосвят

Женският волейбол се завърна в Русе

След 30 години пауза женският волейбол отново се завръща в Русе. Новосформираният отбор “Любо Ганев – Автосвят“ започва сезона си впечатляващо. Тимът участва в Източната група на Висшата лига. Състезателките записаха две категорични победи с по 3:0 гейма като гости срещу “Етрополе“ и “Казанлък“ и заемат лидерската позиция в класирането. Зад това силно..

публикувано на 22.11.25 в 14:07

Втори национален рекорд за младеж от Силистра

Нов национален рекорд в плуването на 200 метра гръб постави Дарен Кирилов от „Доростол“ – Силистра.  18-годишният плувец  подобри собственото си върхово постижение по време на държавното първенство в Бургас. Кирилов спечели титлата с време 1:52:25 минути, подобрявайки рекорда си от октомври с над 1 секунда. 

публикувано на 21.11.25 в 11:43

Двама шуменци на Световното по кикбокс

Националите състезатели от спортен клуб „Шуменска крепост“ Полина Галинова и Димитър Стоянов, заедно с треньора им Галин Методиев, ще представят България на започващото днес Световно първенство по кикбокс за мъже и жени в столицата на Обединените арабски емирства - Абу Даби, съобщи Методиев.  Двамата шуменски състезатели ще участват в стил - К1...

публикувано на 21.11.25 в 11:33

"Шумен" на косъм от първа победа за сезона

Отборът на „Шумен“ отстъпи на „Спартак“ Плевен с 88:90 в среща от 8-ия кръг на баскетболната лига.  Тимът на Росен Марчовски показа по-добра игра и през целия мач беше равностоен на „Спартак“. В последната си атака домакините от Плевен достигнаха до успеха след 2 точки на Джейлан Какклауд, оформяйки крайния резултат.  Така шуменци остават все още..

публикувано на 20.11.25 в 09:55
Архив

Трудна победа за хандбалния Шумен

Мъжкият отбор по хандбал на „Шумен“ записа шеста победа в първенството на елитната група. Като гости в Българене шуменци се наложиха над тима на „Левски“ с 29:25. Срещата бе от 7 кръг на шампионата, а домакините показаха добра игра срещу по-силния си съперник.  „Единственото хубаво е, че играхме много добре в защита. Иначе в разширеното..

публикувано на 16.11.25 в 09:13

Турнир "Малки великани"

Волейболистите от Средното училище с изучаване на европейски езици „Св. Константин-Кирил Философ“ спечелиха купата на детския турнир „Малки великани“, проведен в Русе. Надпреварата е част от   Националната верига по волейбол и събра 17 отбора от ученици в пети и шести клас от 15 русенски училища.  Състезанието се игра на три мобилни игрища в зала..

публикувано на 13.11.25 в 09:14