С камбанен звън точно в 19 ч. в Разград ще бъде отбелязан Световният ден на мира. Общоевропейската инициатива е част от Европейските дни на наследството, които в Разград се отбелязват с различни събития още от началото на септември. Днес от 12:30 часа на сцената пред паметника на Майстор Манол ще се представи етнопроектът “Белонога”. Участват Гергана Димитрова-Белонога - певица в „Мистерията на българските гласове” и "Ева квартет“, съставен от музикантите Костадин Генчев, Петър Миланов, Виолета Петкова и Петър Тодоров.
Камбанен звън ще прозвучи и от катедрален храм „Св. първовърховни апостоли Петър и Павел“ в Силистра. С това градът се включва в Световния ден на мира и Европейските дни на наследството
По повод инициативата днес и утре със свободен вход за посещение ще бъдат отворени пет от обектите на Регионалния исторически музей в Шумен. В двата дни от 9.00 до 17.00 ч. може да бъде разгледана временната експозиция „Градски бит – края на ХIХ – 30-те години на ХХ в.“ в комплекс „Авшарян“. Музеен комплекс „Панчо Владигеров“ и къщите музеи „Панайот Волов“, „Добри Войников“ и „Лайош Кошут“ посрещат посетители от 9.00 до 12.00 ч. и от 13.00 до 18.00 ч. От 22 септември по повод 110- годишнината от обявяването на независимостта на България в дома на Панайот Волов може да бъде разгледана и изложбата „Българската независимост”. Чрез фототабла тя проследява историята около провъзгласяването на независимостта. Изложбата е предоставена от РИМ – Велико Търново, където е получена от Народното събрание.
Заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова ще се срещне днес с кмета на община Шумен проф. Христо Христов. Предвидено е посещение на социалните екипи и управители на социални структури, където ще бъдат обсъдени проблеми и добри практики в сферата на социалната политика. Наталия Ефремова и Христо Христов ще посетят и..
Положителни бяха температурите към 5:00 ч. тази сутрин в региона. В Русе са измерени 2°, в Търговище 3°, Разград 4°, а в Силистра 5°. В Шумен температурата бе 3°, атмосферното налягане е 994 хектопаскала - малко по-високо от нормалното за месеца, ще се задържи без съществена промяна, а относителната влажност на въздуха - 98%. И днес ще..
Най-ниските температури през март у нас ще са между минус 7 и минус 2 градуса, а най-високите - между 22 и 27 градуса. Това съобщи за БТА Анастасия Кирилова - синоптик от отдела "Прогнози на времето" в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). По думите й, тази година през март се очаква средната месечна температура..
Няма да има ново броене на бюлетините от вота. Централната избирателна комисия (ЦИК) се събра днес на заседание, след като вчера Конституционния съд (КС) разпореди да се преразпределят резултати от парламентарните избори заради многото нарушения, които бяха открити от експертизите по делото в КС. От ЦИК взеха решение да изпратят на "Информационно..
Криминалисти от полицейското управление в Шумен работят по установяване на самоличността на извършителите на кражби на монети от вендинг автомати в града. Това съобщиха от ОД на МВР. В сутрешните часове вчера са приети сигнали за унищожаване и повреждане на няколко автомата на различни адреси. „Апашите“, след като ги разбили, откраднали..
Национална благотворителна кампания организира и тази година Мюсюлманското изповедание в България по повод Свещения месец Рамазан, който започва на 1 март. С набраните средства от кампанията отново ще бъдат организирани ифтари - благотворителни вечери, и ще бъдат раздадени кашони с основни хранителни продукти на нуждаещите се, като определената сума е..
450 тениски, спортни екипи, чанти и обувки с лого на известни запазени търговски марки са били иззети от три адреса в Шумен. Служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ вчера след 16 часа проверили подадена информация за съхранение и разпространение на артикулите, брандирани без разрешение на правопритежателя...