Референдумът в Македония показа тежки вътрешни противоречия в страната. Това заяви пред Радио Шумен социологът Мира Радева. Според нея обаче, големият губещ е македонският народ.
"Политиците вероятно нещо са спечелили, защото всеки насъсква собствената си група избиратели срещу останалите и ако има предсрочни избори, това е една подходяща атмосфера всеки да прибере своя дял от властта, да затегне редиците си, да се огледа къде губи и къде печели. Това е в политически план за партиите. За съжаление, народът загуби. Защото хората стоят в позиция на едно разкрачено общество, което с единия крак е в миналото и се опитва да реши някакви проблеми, а с другия крак се опитва да върви напред и да търси някакво развитие. И остава разкъсано в това противоречие и вътрешен конфликт", посочи тя.
Според Радева, една държава като Македония няма никакъв шанс да реши този силен вътрешен конфликт по друг начин, освен интегрирайки се в ЕС. Тя не се нае да прогнозира дали ще има предсрочни избори в Македония, но по думите й такива са възможни.
Днес ще има променлива облачност, сутринта на места ще е мъгливо. През деня ще има променлива облачност, често намаляваща до слънчево време. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад, по-късно от юг. Ще остане топло за сезона с максимални температури от 18° до 23°. За Шумен около 21°. Прогнозата е на дежурния синоптик Любомир Маджаров от..
Разград На 23.10.2025 г., от 9:00 ч. до 16:00 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Кубрат, МТП 2 кв. Дряново, ТП "ОСС 2 Кубрат"; с. Горичево, ТП 1 Горичево, ТП 2 Горичево; с. Божурово-МТП 3 Божурово. На 23.10.2025 г., от 9:00 ч. до 16:00 ч. са възможни смущения в района на с. Юпер, ТП 1 Юпер, ТП 2 Юпер, ТП 3 Юпер, ТП 4..
Девет служители на Националната компания "Железопътна инфраструктура" (НКЖИ) и ръководителят им са уволнени, а други петима са с предупреждение за уволнение, след наглата кражба от ябълкова градина. Това съобщават от пресцентъра на компанията. До развръзката се стига след вътрешна проверка на случая, при който собственик на ябълкова градина от..
Със 118 гласа "за", 74 "против" и 6 "въздържал се" парламентът прие на първо четене внесения от Министерския съвет Закон за водоснабдяването и канализацията, с който се въвежда т.нар. "такса водомер" чрез нов модел за ценообразуване. Той ще включва не само потребеното количество, но и ще се плаща за достъп до услугата. В момента цената на..
Лидерите на ГЕРБ и "ДПС - Ново начало" Бoйко Борисов и Делян Пеевски са провели среща в НС. Присъствали са и ръководствата на парламентарните им групи. За срещата съобщиха тази сутрин от пресцентъра на ГЕРБ на страницата на партията във Facebook. В съобщението се казва, че "ДПС - Ново начало" ще продължи да подкрепя мандатоносителя и партньорите..
Три варианта за определяне на минималните възнаграждения на медиците в лечебните заведения ще обсъдят депутатите от здравната комисия в парламента. На заседанието ще бъде разгледан доклад с предложения. Предложението на управляващото мнозинство, което има най-голям шанс да бъде одобрено, предвижда основните заплати на медицинския персонал да бъдат..
Днес ще има променлива облачност. Сутринта на места по Черноморието ще е мъгливо. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Минималните температури ще са между 5° и 10°, по Черноморието до 13°. Максималните ще продължат да се повишават и ще са между 17° и 22°, за Шумен около 18°. Прогнозата е на дежурния синоптик Светлана Любомирова от..