Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жалба бави строежа на „Хемус“

Заради жалба срещу отчуждаването на частна земя се бави изграждането на отсечката от АМ „Хемус“ между селата Буховци и Белокопитово. Това стана ясно при днешната инспекция на премиера Бойко Борисов. Край село Черенча той провери как върви строителството на пътния възел. "Днес ще решаваме проблемите с отчуждаването на 180 дка. частна земя, надявам се да намерим решение" , каза Бойко Борисов. Собственик на нивите е Божидар Митов. Днес премиерът, кметът на Община Търговище д-р Дарин Димитров и областните управители на Търговище Митко Стайков и на Шумен Стефан Желев ще се срещнат с него, за да се търси решение на проблема. Първата копка по изграждането на новата отсечка беше направена на 16 август. Средствата за строителството са отделени от републиканския бюджет и са 119 млн. 785 хиляди лева. Трасето трябва да бъде направено до 2020 година. По-късно днес премиерът Бойко Борисов ще провери и строителството на магистралата в района на Ябланица. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Асфалтиран е пътят до Пети километър

Изцяло преасфалтирана е входно-изходната артерия на Шумен между Пети километър и табелата за вход на града, а днес беше официалното откриване. Присъстваха кметът на община Шумен Христо Христов и представителят на фирмата изпълнител „Автомагистрали – Черно море“ инж. Адриан Бошнаков.  Дължината на реновираното трасе от Пети километър до входа на града..

публикувано на 29.07.25 в 14:43

Ще защити ли Шумен конния си спорт?

Кметът на Шумен Христо Христов да предложи на директора на Държавното предприятие „Кабиюк“ Мартин Маринов да подпише анекс с Ездови клуб „Шумен 2010“. Така спортният клуб ще може да използва двете конюшни и сеновала в базата на „Кабиюк“ след изтичането на договора им за наем в края на месеца. Срокът на анекса да е до изясняването на въпроса защо не им..

публикувано на 29.07.25 в 13:30

Промени в движението

Община Шумен въвежда временна организация на движение по ул. „Цар Иван Александър“ в участък от кръстовището с ул. „Лайош Кошут“ до кръстовището с ул. „Цар Асен I“. Промяната се въвежда с поетапно пълно затваряне на една лента от пътното платно във връзка с изпълнение на ремонт за времето от 30 юли до 13 август. Обходният маршрут на движение..

публикувано на 29.07.25 в 13:12

Гимназията по икономика с обновен дом

Завърши ремонтът на Професионалната гимназия по икономика (ПГИ) в Шумен. Дейностите бяха по проект на МОН, финансирани от Оперативна програма „Региони в растеж“. Общата стойност на ремонта е около 1,7 милиона лева, каза директорът на училището Данаил Илиев.  "Ремонтът включваше обновяване на сградата и площадката, изграждане на нова ВиК система, нови..

публикувано на 29.07.25 в 12:43

Двама дрогирани зад волана

Двама мъже са засечени да шофират след употреба на наркотични вещества в Шуменско вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Първият случай е с 26-годишен мъж от Смядово, установен да управлява лек автомобил с положителна на метамфетамин проба. Проверката е извършена около 22:20 часа на 28 юли на ул. “Юрий Гагарин“ в града. Водачът бил зад..

публикувано на 29.07.25 в 11:51
Архив

Разширяват зоопарка в Шумен

Разширяване на зоопарка предвижда община Шумен. Планирано е модернизацията да стане на два етапа.  Първият етап предвижда обогатяване на колекцията с над 10 животински вида сред които рис, ням лебед, видра, дива котка, вълци, пъстър пор и др. За новите обитатели ще бъдат изградени отделни ограждения. Ще се направят и нови хабитати на различните..

публикувано на 29.07.25 в 11:13
Община Шумен

Актуализират бюджета на Шумен

Община Шумен актуализира разходите по бюджета си към 1 юли с приоритет сондажите за питейна вода. Това става с докладна записка на кмета проф. Христо Христов, в която се предвижда увеличаване на разходите за проектиране на дълбоките сондажи за питейно водоснабдяване в кв. Мътница, селата Белокопитово, Кладенец и Друмево и местностите Струмбата и..

публикувано на 29.07.25 в 09:23