Всички фирми, ангажирани с дейностите по почистване на снега в Шумен и по общинската пътна мрежа, обслужват районите си по график, съобщиха от Община Шумен. Работи се от рано сутринта по почистването, обработката с препарати и премахването на разтопената снежна киша. Машини на "Автомагистрали - Черно море“ в момента почистват със снегорини пътя от Шумен – Новосел, Средня и Черенча, Шумен – Лозево, Друмево – Васил Друмево и панорамния път по Шуменското плато, където снежната покривка е около 4-5 см.
Градският транспорт се движи нормално по маршрута си. Няма затруднения и при обслужването на извънградските линии на територията на общината, съобщават от фирмата "Шумен – Пътнически автотранспорт". От общинската администрация напомнят на шофьорите да пътуват с автомобили, снабдени със зимни гуми, и да карат внимателно при зимни условия.
Грамота от полицията в родния си град получи шуменецът Георги Апостолов. На 3 август той и Тихомир Инджов от Несебър успели да спрат и задържат пиян шофьор на автобус в района на Несебър. Наградата на Апостолов беше връчена от старши комисар Георги Гендов – директор на ОДМВР – Шумен. „Управлението под въздействие на алкохол е една от най-сериозните..
И Шумен попадна в серията измами с карти за градския транспорт. От няколко дни в социалната мрежа има оферта за шестмесечни превозни документи само срещу 3,81 лв. Приканват се хората да действат бързо, тъй като картите са едва 500. Под публикацията има и линк, които уж води към промоцията. Засега страницата „Обществен транспорт в Шумен“ има 5..
61-годишен от село Пристое е задържан в РУ- Каолиново. В следобедните часове вчера, при извършване на проверка от полицейския служител мъжът направил опит да му попречи да свърши служебните си задължения. След надлежно предупреждение, че ще бъде задържан, той оказал съпротива и нанесъл удар по десния крак на униформения. Задържан е за срок..
Напредват дейностите по отводняването на терена и ремонтът на пътя на завоя от бул. „Ришки проход“ към комплекс „Барбароса“.Това съобщиха от община Шумен. Проектът трябва да е приключен от фирмата изпълнител до края на месец октомври. Вече са почти напълно изградени отводнителните съоръжения. Проектът предвижда 156 метра магистрално..
Погасен е пожарът в сухи треви, който пламна днес в следобедните часове в квартал "Тракия" в Шумен, съобщиха от полицията в областния град. Възстановено е и електричеството. С огъня са се справили 8 противопажарни екипа. Тепърва ще се изясняват материалните щети.
Пожар в сухи треви на голяма площ бушува в района на бившия завод ЗИЕНО в Шумен, съобщи репортер на Радио Шумен. На място са три противопожарни екипа, като се очаква подкрепление от екипи от Велики Преслав и Нови пазар. Заради силният вятър, огънят се разпространява бързо. Пламъците са в близост до електрическа подстанция и заради безопасност токът..
Потребителската кошница е поскъпнала с 1 лев през изминалата седмица, отчетоха от Комисията по стоковите борси и тържищата. Това се дължи на промяната на цената на плодовете и зеленчуците и не е обвързано с приемането на еврото, твърдят от комисията. Намаляла е цената на дините, прасковите и морковите. Поскъпват обаче краставиците, доматите и лимоните...