Близо 1400 превозни средства са проверени по време на акция „Зима“ на територията на Шуменска област. За това съобщават от Областната дирекция на МВР.
Констатирани са 122 неизправности, като 53 от тях са свързани с осветителните системи и сигнализация. Петима водачи са установени да управляват с разкъсани или износени гуми. От движение са спрени 25 пътни превозни средства. Съставени са 672 глоби с фиш и 347 акта. По пет са актовете на водачи на превозни средства с животинска тяга и на велосипедисти.
По време на акцията са установени 26 нарушения на пешеходци. Съставени са им 6 акта, наложени са 20 глоби с фиш. Шест предписания са изпратени до Агенция „Пътна инфраструктура“ за отстраняване на нередности по пътните настилки, вертикална и хоризонтална маркировка. Изпълнено е едно, по останалите се работи. Седем предписания са съставени на местните власти, в три от случаите нередностите са отстранени.
След като вчера кметът на община Шумен Христо Христов съобщи в социалната мрежа, че водната каскада отново работи, днес съоръжението се оказа без течаща вода. То е в процес на ремонтно-възстановителни дейности и все още се тества. Това съобщиха преди минути от пресцентъра на общинската администрация. От вчера започнаха пробите на системата. Тя се пълни..
Кметът на община Шумен Христо Христов подкрепи предложението пещера "Бисерна" да бъде добавена към 100-те национални туристически обекта. В писмо до председателя на Управителния съвет на Българския туристически съюз кметът посочва, че със своите сталактити, сталагмити и уникални образувания като „Трона“ и „Парахода“, както и с 14-те защитени вида..
С награди от Международния фестивал на изкуствата "Утринна звезда" се завърнаха младите художници от Артшколата в ОДК „Анастас Стоянов“ в Шумен. Събитието се проведе за 18-и път в “Златни пясъци”. На фестивалната сцена се представиха участници от България, Румъния, Русия и Украйна в разделите - музикално, танцово, театрално и цирково изкуство...
Бюст-паметникът на княз Александър I Български ще бъде открит на 30 август в резиденция “Кабиюк” край Шумен, съобщават от общинската администрация. От седмици община Шумен подпомага Държавното предприятие „Кабиюк“ в облагородяването на прилежащите зелени площи. В двора вече е изградена и каменната площадка, в центъра на която се издига..
Двама са задържани в Нови пазар за упражнено домашно насилие. Един шуменец е арестуван, след като нарушил заповед за незабавна защита. Това съобщават от шуменската полиция. Снощи около 21:00 часа в село Енево 48-годишен мъж оказал психически тормоз на 45-годишната си съпруга, като я обиждал. Закани за убийство към 50-годишна жена, с която живее..
38-годишен неправоспособен водач от Нови пазар е засечен да шофира след употреба на наркотици. Това съобщават от шуменската полиция. Вчера следобед той подал в сградата на сектор „Пътна полиция“ декларация за изгубено в Германия свидетелство за управление на моторно превозно средство. В документа посочил, че желае да му бъде издадено ново. След..
26-годишен неправоспособен е засечен да шофира след употреба на алкохол. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е приет малко преди 18:00 часа вчера. Съобщено било, че до жилищен блок на ул. “Стара планина“ в Шумен водач на лек автомобил "Мерцедес" ударил паркиран автомобил. Произшествието е с материални щети. В хода на проверката е..