Не се предвижда увеличение на такса смет, но се планира повишаване на данъка върху недвижгимите имоти в Община Търговище. Това става ясно от проекта за бюджет на Общината за 2019 година.
От 1 промил на 1.65 на хиляда се вдига данъкът върху недвижимите имоти в Община Търговище за тази година. Данъкът върху превозните средства е в зависимост от категорията на автомобила, обясни финансовият заместник-кмет Валентин Велчев.
С над 1.8 милиона лв. повече са заложените местни приходи в общинската хазна на Търговище в сравнение с миналата година. С над 4,5 милиона повече ще бъдат и държавните средства. Бюджетът на Търговище за 2019 г. е с около 6 милиона по-голям и надхвърля 53 милиона лева.
Общественото обсъждане на проектобюджета е днес от 17 ч.
Интервю на Мина Денева с Валентин Велчев - заместник-кмет по бюджет и финанси в Община Търговище.
Пиян шофьор ударил с автомобила си при потегляне други два паркирани автомобила, съобщават от търговищката полиция . Инцидентърт е станал около 13,40 часавчера в междублоково пространство на ул. „Цар Освободител“ в Търговище. 47-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „БМВ“ с търговищка регистрация – собственост на негов съгражданин,..
Всички общински пътища на територията на община Търговище са проходими при зимни условия. Няма постъпили сигнали за инциденти или за закъсали превозни средства. През нощта на 17 срещу 18 февруари всички 8 фирми, с които общината има сключени договори, продължиха почистването на пътната мрежа. Започва и поетапно навлизане в улиците в малките..
Традиционният базар за продажба на мартеници в Търговище се открива днес и ще продължи до 2 март. Търговците ще плащат такса от 1,50 лв. на кв. м на ден. За улица „Цар Симеон“ таксите за ползване се определят от „Общински пазари“. Зареждането на пунктовете за продажба ще е сутрин от 7:00 ч. до 8:00 часа. Работното време на базара ще бъде от 8:00..
Спокойна е зимната обстановка на територията на община Търговище. Всички общински пътища са проходими.Това съобщават от община Търговище. През нощта 16 машини почистваха снега от общинската пътна мрежа, която е с обща дължина от 220 км. Дейностите се извършват от фирми, с които община Търговище има сключени договори. На територията на областния..
Над 4 млн. лв. ще бъдат вложени в рехабилитация на общинския път между търговищките села Китино и Цветница. Това съобщи Петинка Николова, директор на дирекция „Устройство на територията, екология, образование и проекти“ в общината в Антоново. Строителна площадка е открита на 21 ноември миналата година. Рехабилитацията на общинския път ще се извърши..
За незаконна сеч и обезлесяване проверят представители на общините в област Търговище. Това стана известно след работна среща с представители на Регионалната дирекция по горите в Шумен, организирана от областния управител на област Търговище Йоан Пеев. Срещата беше свързана с решението на Министерския съвет да се създаде организация по случай..
Седмица, посветена на Васил Левски, организира Регионалният исторически музей в Търговище, съобщават от културната институция. Инициативата е част от образователната програма „Кой си ти, Апостоле“. Домакин е Музейният образователен център. Там в дните от 13 до 19 февруари ще преминат възпитаници на различни училища от града и от социални институции,..