Продължава обновяването на парка „Борово око“ в Търговище, като ремонтните дейности вече обхващат и пространството около езерото. В момента екипи на Общинското предприятие „Флора“ премахват старите каменни плочи по цялото протежение на езерото, обособяват се нови алеи. Премахва се и изсъхнала растителност от стръмните скатове около водната площ, където ще бъдат засадени нови борови дървета. Непосредствено до езерото ще бъдат засадени 50 върби. Все още се търсят варианти за възстановяване на водоподаването към езерото. Обновяването на парка започна през ноември, 2018 г.. Централната алея там бе асфалтирана, изградени бяха и три нови градински пространства, припомнят от общинската администрация. Предстои преасфалтиране и на така наречената „Алея на занаятите“, където се провеждат част от културните прояви в седмицата на Традиционния пролетен панаир. Очаква се ремонтните дейности по обновяването на парка „Борово око“ да приключат преди новия пролетно-летен сезон.
Мобилен пункт за събиране на опасни отпадъци от домакинствата организира Община Омуртаг. Всеки жител ще може да предаде лекарства с изтекъл срок, бои, лакове, масла, препарати и други отпадъци, които ще бъдат обезвредени по екосъобразен начин. От общината напомнят, че е важно отпадъците да се предават с ясен състав за безопасно транспортиране...
Забранява се ползването на вода за непитейни нужди в част от община Търговище. Кметът д-р Дарин Димитров издаде заповед, с която се забранява ползването на питейна вода за непитейни нужди, включително за напояване, поливане на зелени площи, миене на улици, на моторни превозни средства и други. Забраната е в сила до 31 октомври и важи за територията на..
Стабилно финансово състояние и липса на просрочени задължения и през 2024 г. отчита община Търговище. Данните представи ресорният заместник-кмет Валентин Велчев на обществено обсъждане за представяне на годишния отчет за изпълнение на бюджета на общината за миналата година и на сметките за средства от Европейския съюз. Годишният план на..
82-годишна жена стана жертва на телефонна измама, в резултат на която са ѝ отнети 8000 лева, съобщиха от полицията в Търговище. Жертвата е въведена в заблуждение след проведени разговори по стационарен телефон. Обаждащият се е представил за полицейски служител, а жената е била убеждавана, че ще окаже съдействие на полицейските органи, които..
Водач, управлявал мотепед след употреба на алкохол, е задържан в РУ-Попово, съобщиха от полицията в Търговище. При проверка в кв. „Сеячи“ е установено, че моторното превозно средство е без регистрация, а водачът бил неправоспособен. На мъжа е направен тест с дрегер, при който става ясно, че той е седнал зад волана при наличие на 1,87 промила..
Публично обсъждане на годишния отчет за изпълнението на бюджета и сметките за средства от Европейския съюз на Община Търговище за 2024 г. ще има в областния град. Обсъждането ще се проведе на 19 август, от 17:00 ч., в зала 74 на местната администрация. Кметът на Търговище Дарин Димитров и председателят на Общинския съвет Тахир Тахиров канят гражданите..
Над 2000 души в рамките на два месеца са посетили „Коваческо кале“ край Попово след откриването на новата постоянна експозиция на крепостта. Това съобщава БТА. „Археологическата ни експозиция впечатлява, привличаме изкушени от историята и миналото хората от цялата страна и от чужбина“, каза за БТА директорът на Историческия музей в града..