Десет доброволци от Община Ценово са постоянно на разположение и в готовност по всяко време на денонощието да откликнат при сигнали за бедствия и критични ситуации в населените места, съобщават от общинската администрация. През миналата година формированието се включи в потушаването на осем пожара.
Формированието е единственото в Русенска област и едно от малкото в страната, което разполага със собствен противопожарен автомобил и за минути може да реагира при сигнали за критични ситуации. Членовете на екипа успешно преминаха и през обучителните курсове на БЧК за оказване на първа долекарска помощ.
Само преди дни всички членове на екипа получиха нова екипировка. Доброволците редовно провеждат тренировки и се включват в обученията и практическите занятия на различни институции и учебни заведения. Оценката на експертите е категорична, че доброволното формирование в Ценово е едно от най-добрите в страната.
Очаква се скоро в Община Ценово да бъде доставена и многофункционална високопроходима техника, с която да се разчистват снежни навявания и да се разхвърля пясък по пътищата. През летните месеци към машината ще се монтират съоръжения, с които ще може да се почистват и обезопасяват крайпътните канавки и ще са премахват треви и храсти от банкетите .
От тази година законодателят е предвидил и финансово възнаграждение до 400 лева на всеки доброволец за участието му в спасителни операции.

Окръжната прокуратура в Русе води разследване на организирана престъпна група, извършвала длъжностни присвоявания в "Митница - Русе". След вчерашната акция на ГДБОП от складове и частни имоти са иззети голямо количество пари, злато, облекла, козметика и техника. Все още липсва информация дали има задържани митнически служители, но от..
Ученически хакатон "#HackDisinfo", посветен на развиването на критично мислене, медийната грамотност и умения за разпознаване на дезинформацията сред гимназистите, ще се състои утре в гимназията по европейски езици "Св. Константин-Кирил Философ" в Русе. Това съобщава БТА, като се позовава на Ирина Стоянова - управител на Център "Европа Директно" в..
Денонощни патрули пазят язовир „Николово“ от бракониери, съобщават от община Русе. Мерките идват след свличане на земна маса по откоса на язовирната стена и понижаване на водното ниво заради необходимите укрепителни дейности. За да се предотврати бракониерски риболов, екипи от общината, Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури и..
Възрастна русенка е предала на телефонни измамници пари и златни накити. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в дунавския град. Престъплението е извършено по позната схема. Жената получила няколко обаждания на домашния си телефон от непознати номера с чуждестранен код. Мъжки глас, представящ се за "полицай", ѝ обяснил, че дъщеря ѝ..
Изложба, посветена на маскарадната игра „Джамал“, ще бъде открита на 30 октомври в историческия музей в Русе. Централна атракция ще бъде обредното животно „Татунчо“ заедно с традиционни маски от кратуни, дървени саби и възглавници от овча кожа. Изложбата ще остане достъпна за посетители в продължение на 14 дни. Веднага след откриването ще бъде..
Частичното бедствено положение в селата Николово и Мартен няма да бъде удължено, съобщиха от общинската администрация в Русе. Решението е на оперативната група към община Русе след анализ на предприетите мерки и докладите за състоянието на язовирната дига. Според предварителните данни от геолозите и геодезистите, няма деформации по стената. Кметът..
85 години от откриването на сградата на Съдебната палата в Русе се навършват днес. Празничната церемония по повод годишнината започва в 15:00 часа, а организатор е председателят на Окръжния съд Николинка Чокоева. Програмата предвижда Ден на отворените врати, както и изложба, която разказва за историята на сградата. Съдебната палата е построена в..