Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рисунки на Борис Иванов за празника на жената

13
Борис Иванов
Снимка: Борисл Иванов

Борис Иванов е млад български художник, част от група "Схмеа". Завършил е Шуменския университет "Епископ Константин Преславски". Участник е в колективни изложби и нас и в чужбина, носител е на редица награди. Той е автор на визуална поредица, посветена на празника на жените 8 март. Във фейсбук профила си Борис Иванов се обръща в продължение на повече от година с колажи, рисунки и карикатури към светлия празник на жените, честитейки не само конкретната дата, но и всички преди и след нея, защото по думите му "всеки ден трябва да показваме своята привързаност към жените". В поредицата художникът се обръща към високото изкуство, към поп културата, известни филми и герои, исторически или фантазни личности, с което предизвиква общата култура на рецепиента. Автоиронично той вплита цитати от произведения на известни художници, но и собствения си лик в поредицата. Още можете да чуете от разговора с Борис Иванов. Рисунките от поредицата можете да видите в приложената галерия под публикацията.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Откога те чакам“ – на шуменска сцена

Постановката „Откога те чакам“ на Драматичния театър в Търговище ще бъде представена на 28 април, понеделник, от 13:30 ч. в Общинския младежки дом в Шумен. Тя гостува на шуменска сцена по покана на Община Шумен и Превантивно-информационния център (ПИЦ) към Общинския съвет по наркотични вещества (ОбСНВ).  Спектакълът разглежда темата..

публикувано на 24.04.25 в 13:37

Кармен Мишу гостува в Шумен

Писателката Кармен Мишу идва в Шумен, за да представи своя последен роман „Дъжд“.  Книгата ни връща към времената на Априлското въстание, Освобождението и годините след това, без историческата сюжетна линия да бъде водеща.  Във фокуса на романа е историята на предприемача и благодетел Христо Бобеков, неговата нелека съдба на сирак и баладичната..

публикувано на 24.04.25 в 10:52

Пролетта отново в галерията

Пролетният салон   е символичното начало на новата творческа година за Дружеството на шуменските художници и за Представителството на Съюза на българските художници в Шумен.  И последното му издание, което се открива днес, се радва на засилен интерес от страна на творците. В изложбата участват 39 автори с над 60 картини, фотографии и малки пластики...

публикувано на 23.04.25 в 08:15

"Дядо Драгой" на 25

За 7-ма поредна година в с. Драгоево ще се проведе фестивалът „Драгоево пее и танцува“. Празникът ще е изпълнен с богата програма и ще бъде силен тласък за културните мероприятия през пролетния и летния сезон в община Велики Преслав. Предстоят много настроение и празничност за всички ни с български песни, танци и традиционни кулинарни..

публикувано на 22.04.25 в 15:08

Лири в 8/8

Могат ли стиховете ни да прашасат на рафта, когато съчетават вечните теми на любовта и пролетта с модерния дигитален подход?  Отговорът на този по-скоро реторичен въпрос е очевиден. Именно с тази мисъл се е зародила и идеята за стихосбирката „Лири в 8/8“. Тези 8 стихотворения на осмокласничките Анжелика Димитрова, Ани Дякова, Джанай Мехмед,..

публикувано на 22.04.25 в 12:17

Трилър със световна премиера

Късометражният трилър “Do not disturb" ( "Не безпокойте") на силистренския режисьор и сценарист Адриан Ал Жазар  ще направи световната си премиера в САЩ.  Трилърът е избран да се състезава за най-добър микрофилм на международния кинофестивал за късометражни филми в столицата на щата Джорджия – Атланта.  “Atlanta Micro Short Film Festival”  ще се..

публикувано на 17.04.25 в 08:55

Нина Николина идва в Шумен

Известната певица Нина Николина и перкусионистът Калин Вельов, местни танцови и вокални състави ще изнесат концерт в Шумен дни преди Великден.  Събитието е на 16 април от 18:00 часа пред сградата на Община Шумен. На сцената с Нина Николина ще са музикантите Мартин Ташев тромпет и вокал, Мартин Денев клавишни, Таня Първанова вокал, както и шуменски..

публикувано на 15.04.25 в 15:42