Автомобил и моторен трион са задържани от стражарите в Държавното горско стопанство „Преслав”. При проверки за незаконна сеч експертите са съставили два акта и един констативен протокол.
През изминалата седмица в стопанствата в областите Шумен, Търговище, Варна и Добрич, които са към Североизточното държавно предприятие, са направени 549 проверки. Проверени са 241 обекта за добив на дървесина, 175 превозни средства и 143 физически лица. Съставени са 14 акта и 4 констативни протокола по Закона за горите.
28-годишен мъж е заловен с шофира след употреба на алкохол, съобщанат от Областната дирекция на МВР-Шумен. Проверката, от екип на РУ- Нови пазар, е извършена малко преди 22:30 часа снощи на ул. "Витоша“ в града. Полицаите спрели водач на лек автомобил Дачия „Сандеро“ с шуменска регистрация. Зад волана бил местен жител на 29 години. Лъхал на..
Временна организация на движение във връзка с полагане на военна клетва от курсантите от 152-ри випуск на НВУ „Васил Левски“ се въвежда от днес, 10 октомври, съобщават от пресцентъра на община Шумен. За провеждане на генерална репетиция и тържествен ритуал по полагане на военна клетва се спира движението по бул. „Славянски“ от ул. „Карел..
Финансиране от над 400 000 лв. спечели проектът „Мост от цветове: Съединяваме култури чрез творчество и знание“ на Община Шумен. Финансирането е по Оперативната програма„Образование“. Основната цел на прoекта е да се създаде включваща образователна среда, която насърчава взаимодействието между деца от различни етноси. В дейностите се..
Започна отново ремонт на шуменската улица „Тича“. Предстои да се довърши канализацията, за да не се наводняват къщите, а по улицата да не се образуват локални езера. Обектът се изпълнява по Инвестиционната програма за общините на правителството. Стойността му е 225 580 лв. За обекта трудно е намерен изпълнител. Обявявани са обществени..
Откриха издирвания Тихомир Митков Бенков от Шумен. Мъжът е установен в ранния следобед вчера в село Иваново. Починал е, данни за насилствена смърт не са установени при извършения първоначален оглед, съобщават от полицията. Припомням, че 62-годишният шуменец бе обявен за издирване по молба на близките му, тъй като е напуснал дома си на 4..
Дейностите по реконструкция на канализацията по ул. „Тича“ в Шумен ще започнат днес, на 9 октомври. Новата улична канализация ще бъде изградена в участъка от ул. „Арменска“ до ул. „Червена стена“, по която също ще се изгражда нов клон на уличната канализация. Обектът се изпълнява по Инвестиционната програма за общински проекти, съобщават от..
Част от шуменската улица „Свети Климент Охридски“ в участъка от ул. „Цар Иван Александър“ до ул. „Цар Освободител“ ще бъде забранена за автомобили. Временната организация на движението се въвежда днес, 9 октомври, за времето от 10:00 ч. до 17:00 ч., а причината са строително-монтажни работи. Обходният маршрут е по ул. „Цар Иван Александър“, ул...