Националната мрежа за децата настоява за лидерство и дебат по детските и семейните проблеми и България да има министър на детето и семейството и детски омбудсман. Това стана ясно на състоялата се днес в Силистра пресконференция, организирана от мрежата със съдействието на силистренското женско сдружение „Екатерина Каравелова”.
Членовете на мрежата смятат, че България се нуждае от лидерство и поемане на ясна отговорност и извеждане на преден план и с по-добро координиране на политиките за детето и семейството. За да стане това, се предлага да бъде създадено Министерство на детето и семейството със задача за комплексен подход към проблемите, пред които стоят децата и семействата. Членовете на мрежата смятат, че е необходима и институция, която да следи за работата на министерството и на всички държани институции за децата и семействата и настояват и за омбудсман за детето. Според членовете на мрежата, е необходимо и сериозно укрепване на системата за закрила на детето.
Националната мрежа за децата е обединение на 152 граждански организации и съмишленици, работещи с деца и семейства в цялата страна. През миналата година организациите от мрежата са подкрепили с дейността са 74 000 деца и техните семейства. От организациите на мрежата са били подкрепени и 4500 специалисти, работещи с деца и семейства в цяла България.
Двама души са пострадали при пътнотранспортно произшествие, станало по пътя Силистра – Русе, в района на село Сребърна. Това съобщават от ОД на МВР Силистра. Челно са се ударили се лек автомобил „БМВ“, управляван от 23-годишен, и лек автомобил „Фолксваген“, шофиран от 50-годишен. При удара единият водач получил фрактура на ходило, а другият..
19, 20 и 21 февруари ще бъдат неучебни за 11 училища в община Дулово. Това съобщават от Регионалния инспекторат на образованието в Силистра. Очаква се заповед на кмета на община Силиства за спиране на занятията само за Основното училище в село Калипетрово. За останалите 15 училища ще има заповед от министъра на образованието и науката за..
Снежни навявания затрудняват движението по пътя към тутраканското село Шуменци. От Автогара Тутракан информираха, че автобус №22, който пътува в тази посока, се е върнал обратно тази сутрин от първия си рейс заради невъзможност да премине. Останалите междуселищни и градски автобуси пътуват по график. Ток и вода има във всички населени места в..
Затворени ще бъдат днес - 18 февруари, училищата в община Тутракан. Поради влошените метеорологични условия със заповед на кмета д-р Димитър Стефанов денят е обявен за неучебен за всички училища на територията на общината. Детските градини ще работят по обичайния си график. От общинската администрация в Тутракан призовават всички да бъдат..
Всички пътни артерии в Силистренско са отворени и проходими при зимни условия, съобщиха от Областното пътно управление. В региона продължава да вали, като снежната покривка на места е между 6 и 12 сантиметра, но не създава сериозни затруднения за движението по пътищата. Три тира са били закъсали тази нощ в Силистренско близо до селата Зафирово..
Децата от Теоретичния лицей в Гагаузия /автономен район, част от Република Молдова/, получиха учебници от силистренската фондация „Бъдеще 2008“. В училището има около 500 деца, като 300 от тях изучават български език. Това е първото дарение за годината на фондацията, а поводът бе предстоящата годишнина от обесването на Васил Левски. „Дарението беше..
Безплатни изследвания за ХИВ по повод празника на влюбените 14 февруари ще се проведат в Силистра, съобщиха от Регионалната здравна инспекция в града. Инициативата е част от втория етап от Националната антиспин кампания, чието мото е „Предай нататък – любовта, не вируса“. Желаещите ще могат да се изследват днес от 12:00 до 17:00 часа в сградата на..