Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Искат аванс за социални услуги

Аванс от 236 000 лв. от социалното министерството иска да получи общината във Велики Преслав, за да започне подготовка за разкриване на социални услуги в Центъра за обществена подкрепа и в Дневния център за подкрепа на деца с увреждания, който се изгражда в момента. За този аванс съветниците трябва да дадат съгласие на днешната общинска сесия като делегират правомощия на кмета да издаде запис на заповед за обезпечаване на авансовото плащане. С втора докладна кметът Александър Горчев настоява за още 33 000 лв. от социалното министерство за началото на проект „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания”.

Днешната сесия на Общинския съвет във Велики Преслав започва от 13.30 ч. и на нея ще се обсъждат за втори път измененията на Наредба за финансово подпомагане на спортните клубове. Ще бъде отчетена и дейността на Домашния социален патронаж за изминалите 5 месеца.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Шумен с ново улично осветление

С близо 4 месеца закъснение приключва проектът за модернизация на уличното осветление в Шумен. Това стана ясно на днешната пресконференция, която изнесоха администрацията и фирмата изпълнител. Причината за забавянето е подмяната на старите стълбове с нови по бул. „Славянски“, което според специалистите е било по-трайно и безопасно от монтиране на..

публикувано на 16.10.25 в 17:11

Нов детски хирург в МБАЛ - Шумен

Д-р Георги Иванов е новото попълнение в медицинския екип на Хирургичното отделение в МБАЛ - Шумен. Той е на 40 години. Завършва Медицинския университет във Варна. През 2018 г. придобива специалност „Детска хирургия“. През 2013 г. защитава дисертация на тема „Съвременен подход при диагностиката и хирургичното лечение на чернодробната..

публикувано на 16.10.25 в 15:23

Полицията срещу измамите на село

Мобилни екипи на Областната дирекция на МВР - Шумен се срещнаха днес с жители на селата Беджене и Преселка. Една от задачите на полицейските служители беше да разяснят възможните начини за измами преди да започне смяната на левовете с евро.  Ст. инсп. Иван Младенов от областната дирекция обясни на възрастните хора, че е възможно в населените места, в..

публикувано на 16.10.25 в 14:06

Христов: Страх в северните общини

Лидерът ни Бойко Борисов поиска от нас истината и в петък ще представим докладите на структурите в страната, ще дискутираме и анализираме, а изпълнителната комисия на ГЕРБ ще вземе важни и може би трудни решения. Това заявява на официалната си страница във Фейсбук областният лидер на ГЕРБ - Шумен Любомир Христов. По думите му, след среща с..

публикувано на 16.10.25 в 13:45

Временна организация на пътя

От днес - 16 октомври, автобусният обръщач пред механа „Бай Данчо“ в кв. „Тракия“ в Шумен временно няма да се използва заради ремонта на ул. „Дедеагач“. Автобусите ще обръщат при спирка „Инкомс – ЗИЕНО“ АД до приключване на ремонтните дейности в района. От община Шумен припомнят, че остава в сила въведената промяна в маршрута на..

публикувано на 16.10.25 в 13:00

19-годишен намушкан след скандал

19-годишен от село Менгишево е бил намушкан с нож след скандал с 32-годишен мъж от същото село. Това съобщават от шуменската полиция. Инцидентът станал около 20:40 часа на 15 октомври пред търговски обект в селото. Двамата били пияни и се скарали. По време на скандала 32-годишният намушкал с нож по-младия мъж. Пострадалият е откаран за преглед в МБАЛ..

публикувано на 16.10.25 в 12:21

Пиян катастрофира край "Макак"

39-годишен водач катастрофирал на кръговото кръстовище за кв. “Макак“. Освен това, шофирал след употреба на алкохол. Това съобщават от шуменската полиция.  Произшествието станало около 06:00 часа вчера сутринта на главен път I-2. Водачът на лек автомобил "Гранд Чероки“ с търговищка регистрация се ударил в кръговото кръстовище. Установено било, че..

публикувано на 16.10.25 в 12:12