Билборд, на който е изписано „Остани чист, кажи НЕ на корупцията!“, е поставен в непосредствена близост до кръговото движение пред ГКПП „Дунав мост“ в Русе, съобщават от областната администрация.
Инициативата е част от предвидените дейности на дирекция „Вътрешна сигурност“ към Министерството на вътрешните работи по Комуникационната стратегия на Европейския съюз за 2019 г. Целта е по този начин да се повиши информираността и доверието на гражданите в органите на полицията и държавната администрация. Така се очаква засилване на гражданския контрол чрез създаване на условия за активно участие на гражданите в предотвратяването и разкриването на корупционни практики.
Сигнали за корупция гражданите могат да подават и на националният телефон в системата на МВР, който е 02 982 22 22.
13 са денонощията с превишенияна средноденонощната норма на фините прахови частици 10 микрона, регистрирани в АИС „Възраждане“ - Русе през януари. Това показват данните от месечната справка, публикувана на интернет страницата на РИОСВ - Русе. Средномесечната концентрация е била 51,45 μg/m³ (микрограма на кубичен метър). Най-високата..
Всички зони за платено паркиране на територията на Русе стават безплатни от днес до 21 февруари. Кметът Пенчо Милков издаде заповед, според която гражданите и гостите на града, както и всички юридически лица, се освобождават от такса. Разпореждането на кмета е заради влошената метеорологична обстановка и възникналата необходимост от улесняване..
Заледените улици и тротоари в Русе изпратиха 19 души в ортопедията на болница Канев, информира БНТ. Дванайсет от пострадалите са с по-сериозни фрактури. Снежната покривка в Русе до обяд надхвърли 30 см. Основните улици и булеварди са почистени, но затруднено остана придвижването по малките улици и крайните квартали. Кметът на Русе Пенчо Милков също..
За непочистени улици и тротоари в Русе няма да бъде заплатено на снегопочистващата фирма. Това заяви тази сутрин кметът Пенчо Милков след проверка на състоянието на улици и тротоари в града. „Това, което виждат гражданите, виждаме и ние. Не се чистят добре малките улички и тротоарите“, категоричен е Милков. Тази сутрин „Пътинженеринг“..
Пътищата в Русенско са проходими при зимни условия, съобщиха от областната администрация. Заради снеговалежа камионите над 12 тона по пътя Русе – Разград трябва да са задължително с вериги. Временни затруднения има по пътищата между Сливо поле и Черешово, както и между Писанец и Ветово. Над 40 машини продължават да чистят снега и да обработват..
Тежък инцидент е станал на строителната площадка в Основно училище "Никола Обретенов" в Русе . 24-годишен работник е със счупени прешлени, след като е бил затиснат от метална конструкция при изграждането на физкултурен салон, информира „Дунав мост“. Инцидентът е станал днес около 11:45 часа. Пострадалият е транспортиран до спешното отделение на..
Възстановено е движението за товарни автомобили над 12 тона между Русе и Бяла, съобщават от Областната администрация. По-рано през деня то бе временно спряно заради силният снеговалеж и необходимостта от снегопочистване. В района на Мойсевия баир се образуваха и тапи. Близо 30 снегорина продължават да почистват републиканската пътна мрежа в..