Кариерен форум на тема „Професия програмист“ ще се проведе днес в Шумен. Организатор е Общинският младежки съвет в града. „Целта е да подпомогнем и насочим ученици, които се колебаят дали да се занимават с програмиране и да им представим какви възможности и перспективи предоставя тази професия“, каза за Радио Шумен председателят на Общинския младежки съвет в Шумен Петър Бодуров.
"Идеята е да запознаем ученици и студенти, които са на кръстопът дали да се занимават с програмиране или с нещо друго, да добият ясна представа за новите технологии. Поканили сме различни специалисти и преподаватели с различен опит и експертиза, които да представят цялата професия с различните нюанси", посочи той.
Кариерният форум „Професия програмист“ започва в 19,30 ч. в къщата ,,Баба Райна“ на ул. „Цар Освободител“ 152 в Шумен.
Неизвестен е нанесъл удар с кирка в предния капак на лек автомобил в Шумен. Това съобщават от шуменската полиция. Деянието е извършено през нощта срещу 24 юли в двора на автокъща "Леон ауто груп" на бул. „Ришки проход“ № 183 в града. Нанесени са щети на лека кола "Сеат Купра", собственост на 52 годишния М.С. Образувано е досъдебно производство. По..
Общинския план за социалните услуги през 2026 г. в община Шумен ще разгледат общинските съветници на сесията на 31 юли. Документът обхваща дейности по подпомагане на хората в нужда, както и подобряване на социалната инфраструктура и системата за социална подкрепа. В плана за 2026 г. са заложени над 20 социални услуги. Предвидени са..
Община Шумен да предостави 30 хиляди лева като дарение на Инициативния комитет за изграждане на паметник на княз Александър Батенберг. Това се посочва в докладната записка от кмета на община Шумен Христо Христов във връзка с изразеното съгласие да се дари сумата на Родолюбивия комитет „Кан Крум Страшний“. Комитетът се ангажира с поставяне на военен..
Над 4 и половина тона отпадъци за първите 6 месеца на годината са рециклирали в община Смядово. В това количества влизат както отпадъците, събрани чрез цветните контейнери, така и чрез кампанията „От врата на врата“. "Благодарение на вас, участниците в кампанията „От врата на врата“ – ангажирани домакинства, които показват, че всяко усилие има..
339 са хората, които със съдействието на специалистите от РЗИ – Шумен са влезли в своето електронно здравно досие през мобилното приложение еЗдраве. От началото на лятната кампания – от 1 юли досега, мобилните екипи на здравната инспекция са били на девет различни локации в Шумен, Нови пазар, Върбица и Венец за улеснение на всички желаещи. Днес от..
Ниската и средната зони на Шумен вече имат вода. Това съобщиха от ВиК - Шумен. Започна пълненето на системата за високата зона на града. Очаква се до 20:00 часа вода да има в целия град. От водното дружество уточниха за Радио Шумен, че системата се пълни бавно, за да няма проблеми и нови аварии. Водоподаването в Шумен, кв. "Макак" и селата..
Поради спешни работни срещи на кмета с министри в София, приемният му ден се отлага от понеделник (28 юли) за сряда (30 юли). Проф. Христо Христов ще се срещне със записаните граждани в сряда (30 юли) от 14:00 ч. в зала 203 на община Шумен. Остават без промяна в графика приемните за граждани на ресорните заместник-кметове и секретаря на..