Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МБАЛ - Шумен на печалба

Снимка: Радио Шумен

За първи път от 5 години насам Многопрофилната болница в Шумен излезе на печалба. Това съобщи за Радио Шумен директорът на лечебното заведение д-р Димитър Костов.

Финансовият отчет е за първите 9 месеца на годината, а печалбата на болницата е 304 000 лева. Постъпленията от Националната здравна каса по клинични пътеки за този период са 12.396 милиона лева и са повече, в сравнение с деветмесечието на 2018 година. Причина за това са по-големият брой пациенти, получили лечение в болницата, както и завишените стойности на клиничните пътеки.

„Надявам се да приключим и годината на печалба“ – коментира още д-р Димитър Костов. Според него обаче, и следващата година, въпреки обещанието за по-високото заплащане на някои клинични пътеки, болницата няма да може да си позволи да увеличи заплатите на специалистите по здравни грижи. Асоциацията им настоява за поне 950 лв. стартова заплата.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Община Шумен

Проверяват източник на миризма

Не е възможно миризмата на животинска тор в квартал "Дивдядово" да е по вина на сметосъбирането. Това съобщиха от Община Шумен след сигнали на граждани в социалните мрежи. По случая вече се извършват проверки на място от държавните органи – Регионалната инспекция по околната среда и водите, Областна администрация, ВиК и звеното по управление на..

публикувано на 22.08.25 в 15:24

Саморазправа между шофьори

Скандал между двама шофьори затрудни движението вчера следобед по булевард „Симеон Велики“ в Шумен, съобщават от полицията. Инцидентът е станал след спор за отнето предимство.  59-годишен водач ударил с ръка страничното огледало на автомобил, управляван от 48-годишен мъж. И двамата шофьори са тествани за наркотици. При единия пробата е показала..

публикувано на 22.08.25 в 11:54

Още едно село на воден режим

Село Избул в община Нови пазар вече е на воден режим. Това съобщават от ВиК – Шумен на сайта си. Причината според дружеството е намален дебит от водоизточниците. В селото от 11 август насам водата спира от 5:30 до 8:00 ч. и от 17:00 до 20:00 ч. Избул е осмото населено място в Шуменска област и първото в община Нови пазар, което официално е на воден..

публикувано на 22.08.25 в 11:08
Снимката е илюстративна

Затварят част от ул. "Университетска"

От днес, заради ремонт на канализацията се въвежда поетапно пълно затваряне на участък от ул. „Университетска“ – след изхода на сектор „Пътна полиция“ до Асфалтова база – Шумен, съобщиха от  Общината. Новата организация на движението ще бъде със срок до 22 октомври.  Затварянето на улицата ще бъде на два етапа. На първи етап ще бъде затворен..

публикувано на 22.08.25 в 10:52

Ремонтът на пътя за „Кабиюк“ – по план

Напредва изграждането на пътя Царев брод – Коньовец, на отбивката към конезавода „Кабиюк“.  Тежка техника и строителни екипи работят на пътния участък, който трябва да бъде готов за предстоящите чествания на Съединението. Това съобщават от Община Шумен.  Припомняме, че на 30 август в лятната резиденция „Кабиюк“ ще бъде открит бюст-паметник на..

публикувано на 20.08.25 в 19:38
Лятната резиденция на Батемберг в

Доставиха бюста на Батамберг

Бюст-паметникът на княз Александър I Батенберг вече е доставен в лятната резиденция „Кабиюк“ край Шумен, съобщиха от Общината. Паметникът ще бъде открит със специален ритуал в двора на лятната резиденция „Кабиюк“ на 30 август, в навечерието на 140 години от Съединението. Именно край Шумен, в Марашката кория, княз Александър Батенберг обявява пред..

публикувано на 20.08.25 в 17:59
ОБУ  „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бяла река

Шест училища имат нови директори

Ирина Стефанова спечели конкурса за директор на Шесто основно училище „Еньо Марковски“ в Шумен, а Ивелин Неделчев – на Основното училище „Св. св. Кирил и Методий“ в с. Царев брод. Магбуле Дерменджиева ще бъде директор на Средното училище „Св. Паисий Хилендарски“ във Върбица, Хава Хасанова е на Обединеното училище „Св. св. Кирил и Методий“ в с. Бяла..

публикувано на 20.08.25 в 16:09