Спирания на тока ще има днес от 08:00 ч. до 16:30 ч. в част от Велики Преслав заради ремонтни дейности, информират от електроразпределителното дружество. За времето от 08:30 ч. до 17:30 ч. без електричество ще са разградските села Голям Поровец, Лудогорци, Бърдоква, Старо селище и Йонково, а от 09:00 ч. до 17:00 ч ток няма да има в Индустриалната зона на Търговище. Днес и утре от 09:00 ч. до 16:00 ч. без електричество ще са и част от русенските села Сваленик и Тетово, а до 29 ноември за времето от 08:00 ч. до 17:00 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в село Николово.
Втори ден в Разград продължава 23-тото издание на Панаира на киселото мляко и Фестивала на народните традиции и художествените занаяти. Участници от 8 държави и 5 делегации от побратимени на Разград градове са гости на събитието. Над 100 занаятчии представят своето творчество, а повече от 45 търговци - хранителни и нехранителни стоки, сред които..
Изборът на омбудсман и актуализацията на бюджета на държавата във връзка с проекти на общините, според мен, са заявка на Обединената левица за пълен мандат. Това каза в Разград председателят на Народното събрание Наталия Киселова. "Мисля, че е ясно - категорично е разбирането на БСП и на Обединената левица, че сме против предсрочни избори. Поради тази..
68-годишен мъж от село Севар сигнализирал вчера, че е откраднато портмонето му с лична и дебитна карта, а от банковата му сметка липсват 5700 лв. Това съобщават от разградската полиция. Предприети са незабавни и целенасочени оперативно-издирвателни действия, при които е установен извършителят на деянието – криминално проявен и осъждан 48-годишен..
Мълния запали постройки в град Лозница. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за пожар е подаден около 20:25 часа на 17 юли на тел.112. Вследствие на падналата гръмотевица се самозапалила стопанска постройка, собственост на 77-годишна жена. След това огънят се прехвърлил на съседни, долепени една до друга постройки, собственост на..
Кампанията „С отговорност към горещините“ на лечебните заведения „Медика“ днес ще бъде в Разград и Попово. Кардиолози и съдови хирурзи ще консултират безплатно желаещите как да предпазят сърдечно-съдовата си система от опасните последствия на високите температури. Минувачите ще получат безплатно и бутилка минерална вода. В Разград мобилният..
С водосвет беше открита паметната плоча пред родния дом на Марин Николов Хаджижеков в село Пороище. Марин Николов е роден през 1901 г. Той е сред най-именитите колоездачи на своето време. Научил се е да кара колело по време на войнишката си служба, по-късно покрай работата си като пощальон във Варна усъвършенства уменията си и започва да побеждава..
В северния градски парк в Разград ще бъде изградена система за видеонаблюдение. По алеите ще бъдат поставени над 32 камери от най-висок клас с възможности и през нощта да показват пълна цветна картина. Камерите ще се наблюдават в Центъра за видеонаблюдение на община Разград. Успоредно с това ще се модернизира и осветлението, а на алеята към Пантеона..