Заради всеотдайната борба с бракониерството и акциите по почистване на язовир „Тича“ полицаите Стефан Гочев и Боян Ганчев получиха риболовни Оскари. Годишните призове се дават от Фейсбук групата „Клуб на тролингиста“. Награда получи и Радио Шумен в категорията „Най-добър домакин“. Останалите статуетки бяха връчени като на истинска церемония в Лос Анджелис от администраторите в групата Румен Райчев и Георги Георгиев..
Служителите на реда от Шумен и Велики Преслав дебнат бракониери в свободното си време, а Боян Ганчев дори не е рибар. „Свършваш работа, обличаш дрехите и отиваш на язовира. Връщаш се към 4 – 5 ч. сутринта. Нямаме конфликти със самите бракониери, тъй като те се пазят от нас и се крият. Поставят хора, които ни наблюдават, като отиваме на язовира. Всъщност ние се надлъгваме едни други. Това е борба на интелект“, обясни Боян Ганчев.
Колета му от Шумен добави, че бракониерството в язовир "Тича" е спряно и заради възпитателния характер на акциите им. „Рибарите се научиха да ни сигнализират, да сигнализират на органите на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури, на тел. номер 112. Всички заедно можем да го направим“, каза Стефан Гочев.
„Да пазим чист язовир „Тича“ е точно толкова важно, колкото и да не допускаме бракониери. Не сме го получили замърсен от дедите ни“, добави Боян Ганчев.
Носителите на риболовните Оскари са инициатори на шуменския клон на „Централната рибоопазваща организация“.
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Четвъртък 27.02.2025 Разград Няма прекъсвания за тази област Русе Няма прекъсвания за тази област Силистра На 27.02.2025, от 9:00 до 16:00 , поради неотложни ремонтни дейности на..
Днес ще преобладава облачно време, на места видимостта ще е намалена, а късно вечерта и през нощта ще има изолирани превалявания от дъжд. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Преобладаващите максимални температури ще са между 6° и 11°, в районите с по-трайни мъгли - малко по-ниски. За района на Шумен се очаква температура около 9°...
Сигнали на граждани за ниски температури и проблеми с условията в сградата на ДКЦ-1 в Шумен провокираха проверка на кмета на община Шумен Христо Христов. Той и заместничката му Светослава Хайнова се срещнаха с новото ръководство, лекарите и екипа на здравното заведение, съобщиха от пресцентъра на общината. Проф. Христо даде указания да се подобри бързо..
Произведенията „Съзерцание“, „Морски ангел“ и Есен“ са част от творбите в благотворителната изложба „Изкуството лекува Златните деца“, която беше открита от председателя на Народното събрание Наталия Киселова във фоайето на парламента. Експозицията включва близо 40 творби на студенти от Катедра „Педагогика на обучението по изобразително изкуство и..
Безплатна регистрация на домашни кучета започва община Каспичан. Кампанията ще продължи до 31 март, когато изтича и срокът за задължителната регистрация на четириногите. В този период безплатни ще бъдат поставянето на микрочип, издаването на паспорт, ваксинацията на любимеца и декларирането. Предстои изготвяне на списък с желаещите да..
Оглед на сградите на 4 детски градини в Шумен, ще извършат днес заместник-кметовете по образование и култура Виктория Ковчазова и по строителство Андреан Ваньов. Ръководителите на четири от 16-те детски заведения в града– на „Щурче“, на „Златна рибка“, на „Слънце“ и на „Чучулига“ в квартал „Дивдядово“, са информирали кмета Христо Христов за..
Да бъде модернизирана тренировъчната зала на един от най-успешните спортни клубове в общината „Шуменска крепост“. Това предлагат на администрацията ръководителите на бойната школа. Те искат да подпишат дългосрочен договор за наем на физкултурния салон на бившето Пето основно училище в Шумен. Това ще позволи на клуба да ремонтира старото помещение със..