В програма "Днес" на радио Шумен в първия работен ден от седмицата от 13 до 17 часа може да проследите:
- Как премина поредният протест с искане за справедливи пенсии в Шумен, който се състоя днес пред областната управа следи Людмила Борисова;
- Ще повлияе ли оставката на социалния министър Бисер Петков на социалния диалог и на социалната политика ще коментира политологът Антоний Гълъбов, преподавател в Софийския университет и в НБУ в интервю на Антоний Димов;
- След равенството между Лудогорец и ЦСКА ще потърсим отказа ли всички конкуренти за титлата разградският тим. Решено ли е първенството анализира Сава Тончев;
- От 14:30 ч. е радио борсата, с кратки слушателски обяви и оферти;
- Благотворителен концерт-спектакъл на Танцов клуб „Абритус“, със специалното участие на народната певица Галина Дурмушлийска, ще се състои днес. По темата работи Миглена Стефанова;
- Коледната украса на Русе ще грейне днес. Каква ще бъде тя ще разберем от кореспондента на Радио Шумен в Русе Галя Савова.
Какъв е планът за залавянето на голямата черна котка, която бе снимана на Шуменското плато през седмицата? Как магията на танца превзе Шумен? Над 700 участници от цялата страна се състезават днес и утре в "Арена Шумен“. Колко шарен бе светът на спорта през седмицата и кои са филмите, които си струва да гледате на кино? Това са..
Посрещнете 20 юни с предаването ,,По първи петли“ още в 4 часа през нощта. То се излъчва от студио едно на Радио Шумен по програма ,,Хоризонт“. Екипът, който ще е с вас в първите часове на новия ден: водещ – Жулиета Герова, звукорежисьор и музикален редактор – Славчо Славчев. До 6 часа в петък – много музика, интересни теми и събеседници!..
Темите в предаването: Национално външно оценяване: как учениците реагираха след изпита. Полицаи срещу домовите кражби. Репортаж от Ясенково. Разследват полицейско насилие в Силистра.36-годишен мъж се оплака, че е бит и със счупена челюст. Отново за езика на омразата, който от социалната мрежа се пренася и в..
В утрото на 18 юни, в ефира на Радио Шумен, с вас ще бъдем Андриан Христов и Цветелина Георгиева. Темите в предаването "Оттука започва денят" са от целия Североизток. Преподаватели от Русенския университет "Ангел Кънчев" предприемат академична колоездачна обиколка, ще изминат 1 600 км. Подробности до къде ще стигнат и как ще се справят, ще чуете..
Кое е най-хубавото нещо, което можеш да получиш, от някой когото обичаш? Това е един от въпросите в предаването ,,Денят на совите“ във вторник вечерта. В късната рубрика ще ви разкажем люботинта история на Съюза на военноинвалидите и военнострадалите, който е създаден преди 95 години в България. Водещ на предаването тази вечер ще..
Как ще бъде оптимизирано военното предприятие "ТЕРЕМ - Хан Крум" в Търговище, което от месеци е в затруднено положение? Изплатени ли са заплатите на служителите там? Какви са темите в дневния ред на юнската сесия на Общинския съвет в Шумен? До 14 юли фермери, преработватели и търговци могат да дават предложения по проекта за нов закон за..
Предаването "Оттука започва денят" стартира в ефира на Радио Шумен след новините в 7 часа. Андриан Христов и Цветелина Георгиева ще бъдем с вас до 10 часа. В неделната ни рубрика "Приказки за вярата" от отец Николай ще научите повече за пророк Амус. Ще чуете и добри новини и благодарности за започналия ремонт на стария храм "Свето Успение..