Последният ветеран от войните в община Каспичан Никола Пенчев отпразнува 98-мия си рожден ден на тържество в град Плиска. Събитието бе по идея на Военното окръжие в Шумен и бе организирано в ОУ “Паисий Хилендарски“ в първопрестолния град.
Десетки гости поднесоха приветствията си, а с решение на Общинския съвет на Каспичан ветеранът получи 400 лв. за дърва за огрев и ваучери за храна.
Редник Никола Пенчев е служил в 6-ти пехотен полк като картечар, казва че се чувства добре за годините си.
"И там ме раниха в Сърбия, при сражение в една местност близо до Страцин. После ме извозиха в България и в Пловдив ми извадиха част от мина в крака. Лежах два месеца и сетне започнах да вървя лека - полека. Сега съм добре. Трябва да се бием за България. Няма как!", каза той.
Ученици от Плиска поздравиха ветерана със стихове, песни и танци, а от Клуб „Възраждане“ им показаха униформа и оръжие от Втората световна война. 98-годишният редник Никола Пенчев получи торта за рождения си ден от дарители, която сподели със всички гости на тържеството.
Чуйте историята на редник Никола Пенчев и репортаж от събитието на Христина Димитрова:
Днес преди обяд ще има променлива, често значителна облачност, която бързо ще намалява и след обяд ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб, в следобедните часове до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури на въздуха ще са между 22° и 27°, за Шумен – около 25°. Прогнозата за времето е на дежурния синоптик Венета Тодорова от..
Двойно се увеличават санкциите и глобите, съгласно промените в Закона за движение по пътищата, влезли в сила на 7 септември. Инспекторите вече извършват стриктен контрол, съобщават от общинската администрация в Шумен. Глобите от 50 вече са 100 лв., а тези от 20 лв. стават 50 лв. Нарушения като паркиране на пешеходни пътеки, велоалеи, кръстовища,..
Националният панаир на занаятите и декоративно-приложните изкуства „Майстории“ се провежда за седми път в Шумен. Събитието започна днес. Панаирът ще продължи два дни – на 12 и 13 септември (петък и събота). Организатор е Народно читалище „Напредък – 1869“. По време на събитието посетителите ще могат да разгледат разнообразни произведения на занаятчии и..
Около 70 са опасните дървета в града, които трябва да бъдат бързо премахнати. Това са установили експертите от направление „Озеленяване“ в община Шумен след извършен оглед в града. Направен е обход на 28 зони, съобщават от общинската администрация. По пешеходната зона на бул. „Славянски“ има само едно опасно дърво за премахване. В..
Установен и задържан в полицейския арест е извършителят на палежа на лек автомобил в Шумен. Той е 35-годишен мъж от село Ясенково. Това съобщават от шуменската полиция. При пожара миналата нощ изгоря паркирано на улица “Кръстю Кючуков“ в Шумен БМВ, като пострадаха и две други коли в близост. Задържаният мъж направил пълни самопризнания. Той е подпалил..
Стефан Калинов от СУ „Сава Доброплодни“ и Боян Николов от Профилираната природоматематическа гимназия „Нанчо Попович“ в Шумен получиха на официална церемония днес в Националния археологически институт с музей при БАН в столицата почетното отличие „Национална диплома“ на Министерството на образованието и науката. Още двама възпитаници на шуменски..
Двама са задържани за притежание на наркотици. Това съобщават от шуменската полиция. Снощи криминалисти от РУ - Нови пазар извършили проверка по сигнал. На ул. “Александър Стамболийски“ в Каспичан спрели лек автомобил "Сузуки". В колата имало двама мъже - на 25 и 31 години. При спиране водачът на автомобила изхвърлил полиетиленов плик с около 3 г..