Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да е честита Новата година!

Посрещнахме новата 2020 година с пожелания да е здрава, мирна и плодородна.

Стотици русенци посрещнаха заедно на площад “Свобода” в града Новата 2020-та година. Откритата новогодишна сцена в Русе също имаше своята годишнина. Тук, на площада, за първи път бе посрещната 2000-та година. Дунавското хоро, което поставя началото на всяка Нова година, в Русе е у дома си, затова и пожеланията на русенци се сбъдват именно в неговия ритъм. А те си пожелаха: „Да сме здрави и по-дълго заедно!“, „Щастие, любов!“, „Пътуване“

Шуменци си честитиха Новата година на площада пред Общината с празнична заря, народна музика и хора, баница с късмети и чаша вино. 

С пищна заря, народни хора и вино на площада Разград посрещна 2020 година. В първите минути на Новата годна зарята освети площада пред Общинския културен център. Присъстващите се хванаха на първото за Новата година хоро.

С хора, вино и атрактивна 7-минутна заря точно в полунощ и Кубрат посрещна Новата 2020 година. След химна на Р България жителите на лудогорския град извиха хора с ритмите на Дунавското хоро на Дико Илиев и местен фолклор. Всички получиха специално приготвени сладки с  пожеланието за весели празници!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Скалите край Белоградчик

Слънчев четвъртък

Тази сутрин температурите в Североизточна България са: 19 градуса в Силистра, 18 – в Разград, 17 – в Русе. В Шумен температурата е 14 градуса, атмосферното налягане – 986 хектопаскала, относителната влажност на въздуха – 89 %. Днес ще е слънчево. Ще духа слаб южен вятър, следобед – до умерен, по Черноморието – от югоизток. С него ще нахлува..

публикувано на 21.08.25 в 06:59

Планово без ток на 21 август

Ремонтни работи по съоръженията за доставка на електроенергия ще са причина за спиране на тока в населени места от Североизточна България и днес, на 21 август, предупреждават от електроразпределителното дружество . В Русе нска област от 9:00 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Красен, от 9:00 ч. до 17:00..

публикувано на 21.08.25 в 05:30

С фалшива книжка в КАТ

Мъж от град Нови пазар се опита да заблуди "Пътна полиция" в Шумен, като представи фалшива шофьорска книжка, образец на друга държава, но беше изловен. Случаят е от вчерашния ден. Около  11 часа 31-годишният мъж отишъл в сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР Шумен и поискал да му бъде издадено българско свидетелство за управление на моторно превозно..

публикувано на 20.08.25 в 11:42

Иззеха наркотици от шуменка

Шуменка на 23 години беше уличена в притежание на дрога. Вчера сутринта към 9 часа  на ул. „Генерал Скобелев“ в Шумен, при провеждане на оперативно-издирвателни действия за противодействие на престъпления с наркотични вещества, полицаи извършили проверка на жената. В нея бил намерен пълнител за вейп с наркотично вещество. При извършено претърсване в..

публикувано на 20.08.25 в 11:14

Пиян се преобърна с инвалиден скутер

54-годишен мъж от село Златна нива, община Нови пазар, се преобърна  с управлявания от него акумулаторен инвалиден скутер. Инцидентът станал към 19,30 часа във вторник, съобщават от ОДМВР Шумен. Водачът загубил контрол над управлението на машината и се преобърнал. Причината била изяснена от пристигналите пътни полицаи - тестът с техническо средство..

публикувано на 20.08.25 в 11:06

Шофьор с алкохол и дрога

Находка 2 в 1 са имали полицаи в Разградско, които изловили шофьор, карал колата си след употреба на алкохол и наркотици. Около 23.30 часа във вторник те спрели л Лек автомобил „Ауди А2“ на бул. „Априлско въстание“ в Разград.  В хода на полицейската проверка е установено, че 34-годишният за волана е от село Стражец. Станало ясно, че той  шофира под..

публикувано на 20.08.25 в 10:49
Лято в Шкорпиловци

Предимно слънчево

До обяд главно по Черноморието е възможно слабо да превали, но постепенно облачността навсякъде ще намалее до предимно слънчево време. Сутринта, главно във вътрешността, вятърът често ще стихва и на места видимостта временно ще е намалена, по-късно през деня вятърът ще се ориентира от югоизточна четвърт и ще е до умерен...

публикувано на 20.08.25 в 07:15