Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ден на траур в Сливо поле

Снимка: marica.bg

В община Сливо поле е обявен ден на траур заради жертвите на жестоката катастрофа, станала снощи по пътя от Русе към Силистра, при която на място загинаха момиче на 17 и момче на 18 години, а други трима бяха тежко ранени и все още с опасност за живота.

Всички деца, които са пътували в автомобила на 28-годишна своя позната, са от Сливо поле и ученици на ПГ по икономика и управление "Елиас Канети" в Русе. Та са се прибирали от училище, когато по пътя за Силистра ТИР предприема маневра и навлиза в тяхната лента за движение, за да направи обратен завой и да се отправи към граничния пункт Дунав мост. Вследствие на това лекият автомобил с децата се удря челно в камиона и на място загиват момиче на 17 и момче на 18 години. Останалите трима са откарани с тежки травми в Университетската болница "Канев" в Русе. Там са шофьорката и две сестрички на по 15 и 17 години.

Въпреки че има знак за забранен обратен завой, той се нарушава постоянно от тежкотоварните автомобили, тъй като съществува просека между двете платна. Тя трябвало да бъде затворена, макар и с леки прегради от страна на община Русе. Такова решение е било взето още преди месец, но не са последвали никакви действия.

В памет на жертвите в община Сливо поле е обявен ден на траур.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Удължават бедственото положение в Николово и Мартен

Бедственото положение в село Николово и град Мартен се удължава до 10:00 часа на 27 октомври. Това съобщиха от областната администрация в Русе.  Удължаването се налага поради необходимостта от установяване степента на овлажняване на язовирната стена на язовир „Николово“. До 27 октомври се очаква да излязат резултатите от пробите, като изследванията се..

публикувано на 17.10.25 в 15:44

Четирима в ареста за наркотици

Четирима души са задържани при специализирана акция в София и Русе, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Русе.  Служителите на русенската полиция по линия „Наркотици“ са работили по предварителна информация, като в сряда и четвъртък в двата града са задържани четирима мъже. Те са на възраст между 30 и 57 години и се смята, че са разпространявали..

публикувано на 17.10.25 в 14:18

Почит към Захари Стоянов

Копие на възстановената гробница на Захари Стоянов, която е в Парка на възрожденците в Русе, получи Областната администрация в крайдунавския град.  Реконструкцията бе завършена преди около една година и стана възможна благодарение на дарения на русенци, които участваха с материали, техника и собствени сили и средства. Дейностите продължиха около три..

публикувано на 17.10.25 в 09:06

Движението през дигата в Николово забранено

Движението през дигата при село Николово остава забранено поради състоянието на съоръжението на язовира. Мярката е предприета заради безопасността на гражданите. Това съобщават от община Русе. Достъпът до Лесопарк „Липник“ е осигурен чрез обходни маршрути. Пътуващите могат да достигнат до населеното място и парка по пътя Русе – Кубрат, като преди с...

публикувано на 17.10.25 в 08:34

Нова система за мониторинг на въздуха

Нова система за мониторинг на въздуха в Русе вече публикува данни за качеството му чрез новата автоматична станция ДОАС, съобщават от общината. Тя е разположена на бул. „България“.  Системата показва усреднени данни на показателите на всеки час, като измерва вредни вещества, а резултатите са достъпни на сайта на общината.  Регистрираните от..

публикувано на 17.10.25 в 08:31

Спират движението по Дунав мост

Движението по Дунав мост при Русе – Гюргево ще бъде временно спряно на 4 ноември заради основния ремонт на българската част. Преминаването на леки автомобили ще бъде ограничено от 9:00 до 21:00 ч., а на тежкотоварни – за 24 часа, от 9:00 ч. на 4 ноември до 9:00 ч. на 5 ноември. Това съобщават от областната администрация в Русе.  Причината е..

публикувано на 17.10.25 в 08:18

Нов микробус за специални деца

Нов специализиран микробус е осигурен за Центъра за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания „Вяра“ в Русе. Това съобщиха от общинската администрация.  Микробусът е оборудван за превоз на хора с увреждания и ще осигури по-голяма мобилност, сигурност и участие на децата и младежите в разнообразни дейности извън услугата. Той ще улесни..

публикувано на 16.10.25 в 09:25