Дни на толерантността обявиха в Първо основно училище „Христо Ботев“ в Търговище на концерт, посветен на Деня на розовата фланелка. Събраните средства по време на благотворителната акция ще бъдат насочени за построяването на защитено жилище за майки и деца, пострадали от насилие.
С отбелязването на днешния Световен ден срещу тормоза и агресията в училище започна и десетдневката на толерантността, която е част от благотворителната кампания на Национален клуб ЮНЕСКО – България, обясни шестокласничката Людмила Иванова.
"Нашата благотворителна акция продължава от 26 февруари до 8 март, като във фоайето на училището вече има поставена кутия за събиране на дарения", посочи тя.
Мъж е намерен мъртъв след пожар в дома му в Търговище. Това съобщават от търговищката полиция. Инцидентът е станал на 9 септември около 21:30 часа. В къща на ул. „Рила" в града, обитавана от 75-годишен мъж, е възникнал пожар. Веднага към адреса са били насочени противопожарни екипи с два автомобила, както и полицейски екипи. При извършения след..
Две момчета са пострадали при пътен инцидент с електрическа тротинетка. Едното момче е с опасност на живота. Това съобщават от търговищката полиция. Произшествието е станало на 6 септември около 16:50 ч. на пътя от с. Ломци към с. Еленово. 12-годишно момче е изгубило контрол над управляваната от него електрическа тротинетка и е паднало на пътното..
Информационна среща, която е част от националната кампания за въвеждане на еврото в България, ще се проведе в Търговище. Събитието е насрочено за 9 септември от 13:30 ч. в конферентната зала на хотел „Терра Европа“. Символичен домакин ще е кметът Дарин Димитров. Целта е гражданите да получат ясна и достоверна информация за основните етапи и срокове,..
130 души от 11 населени места в община Търговище получават безплатни здравно-социални услуги по проект, финансиран от ЕС. Това съобщиха от общинската администрация в града. Те включват помощ в домакинството, закупуване на храна и лекарства, административно съдействие и други, според индивидуалните нужди. Услугите се предоставят от екип от 16..
Проект на споразумение за побратимяване на Търговище с град Хъфей, Китайска народна република, внася кметът Дарин Димитров за разглеждане в Общинския съвет. Партньорството между двете общини предвижда сътрудничество в областите на икономиката, търговията, науката, технологиите, образованието, културата, спорта и туризма. Град Хъфей е..
Община Търговище обяви трети, последен за годината прием на заявления за финансово подпомагане на лица и двойки с репродуктивни проблеми. Документи се приемат в Центъра за административно обслужване в срок до 30 септември. Одобрените кандидати могат да получат до 3500 лв. за изследвания и инвитро процедури. Комисията за разглеждане на заявленията към..
Работниците от военния завод "Терем – Хан Крум" в Търговище отново излязоха на протест днес. Този път недоволството им не е само заради забавени заплати, а и заради вероятността да бъдат принудени да работят на половин работен ден. Настоящият управител на военното предприятие е заявил пред служителите намерението си да направи работния ден на 4..