Цените на абонаментните карти за паркиране в Шумен остават непроменени. Общинският съвет за пореден път не прие предложението те да се вдигнат с около 15%. Преди гласуването кметът Любомир Христов аргументира исканото увеличение с по-големия брой автомобили. „През 2019 година в Шумен са регистрирани 5100 автомобила. Затова ние трябва да вкараме някакъв ред при паркирането“, обясни кмета и добави, че на следващите заседания на Общинския съвет ще представи план за разширяване на Синята зона в града.
В залата съветникът Добромир Драев за втори път предложи абонаментните карти да бъдат намалени с 50% и да са съответно 100 лева за ползването на един паркинг и 200 лв. за всички паркинги. След гласуването, нито предложението за вдигането на цените, нито това за тяхното намаляване не получиха необходимата подкрепа. Така годишните абонаментни карти за паркиране в Шумен остават същите – съответно 300 лева за един паркинг и 400 лева за паркиране на всички паркинги.
В Шуменска област от 8:30 ч. до 16:30 ч., поради строителни ремонти на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района нас. Загориче - ул. "Витоша", ул. "Христо Ботев", ул. "Панайот Волов", ул. "Чавдар", ул. "Тича", ул. "Пролет", ул. "Аврора", ул. "Плиска", в района нас. Браничево и с . Загориче -..
Подобрява се състоянието на настанените в шуменската болница сватбари, които постъпиха с остро хранително отравяне. Те са вече общо 10 души и всички се лекуват в Инфекциозно отделение. При част от пациентите оплакванията, свързани със стомашно неразположение и повръщане, отшумяват и ще бъдат изписани. Трима от настанените за лечение са били здравно..
Идната седмица в понеделник започва ремонт по улица „Владайско въстание“ /при т.нар. големи номера/ по пътя към Паметник „Създатели на българската държава“ , при първото уширение в дясно. Това съобщават от Община Шумен и уточняват, че с троителната площадка е открита от 13 август, като до момента се извършват подготвителни дейности и мобилизиране на..
Бившият треньор на националния отбор по вдигане на тежести Иван Иванов и синът му, бивш служител на Министерството на спорта, отиват на съд във връзка с организирането и провеждането на българското домакинство на Европейското първенство за мъже и жени по вдигане на тежести миналия февруари. Двамата са обвинени като помагач и извършител за корупционно..
Община Шумен въвежда поетапно пълно затваряне на участък от ул. „Университетска“ – след изхода на Пътна полиция до Асфалтова база – Шумен. Организацията се въвежда на два етапа за периода от 22 август /петък/ до 22 октомври 2025 г. На първи етап ще бъде затворен пътният участък след изхода на Пътна полиция до Гробищния парк на гр. Шумен. Вторият..
Приключи подмяната на близо 3000 лампи от уличното осветление в Шумен, сега предстои смяна на 160 стари стълба с глобуси, разположени в централната градска част, съобщават от Общината. Смяната на стълбовете се финансира със собствени средства, а подмяната на лампите по Националния план за възстановяване и устойчивост за 832 811 лева. По три булеварда..
Тежка катастрофа отне живота на 68-годишна жена на главен път Е-70 до разклона за град Исперих вчера вечерта. Съпругът на жертвата, който е шофирал и е на 70 г., е настанен в болницата с травми. Това съобщават днес от ОДМВР Разград. Той е с фрактура на гръдна кост, две ребра и с комоцио. Съпрузите са с двойно гражданство и са родом от село Кошарна,..