Българското национално радио започва информационна кампания, която има за цел да подкрепи емоционално хората в условията на извънредното положение и да ги насърчи да спазват правилата, които налага епидемиологичната ситуация в страната. Кампанията е под надслов „За да се прегърнем утре“ и се осъществява в партньорство с Националното сдружение на общините в България.
От 17,00 часа днес, 18 март, всеки ще може да стане част от тази инициатива.
За самотните възрастни хора, за децата, останали в изолация по различни причини, за хората в Банско и за уязвимите групи в цялата страна, Вашите думи на подкрепа могат да бъдат полезни. Обяснете на младите и на възрастните, на непримиримите и на недисциплинираните колко е важно да спазваме правилата, да избягваме контакти и да не предприемаме необмислени действия.
Отправяме покана към всички да се включат:
Видео материалите трябва да бъдат с продължителност до 45 секунди. Могат да са записани с мобилен телефон. Изпращайте ги на електронен адрес: utre@bnr.bg и те ще бъдат публикувани в социалната мрежа в профила на БНР https://www.facebook.com/bnradio/
Благодарим на всички, които ще се включат в кампанията!
В училищата се въвежда забрана за използване на мобилни телефони, предвиждат одобрените промени в Закона за предучилищното и училищното образование. Изключения ще бъдат допускани само за строго образователни или медицински цели, както и при форсмажорни обстоятелства. В мотивите се посочва, че използването на електронни устройства затруднява..
Министерството на финансите пусна онлайн калкулатор за превалутиране. Той е достъпен на специалната интернет страница, посветена на въвеждането на еврото - evroto.bg . Превалутирането е по официалния курс - 1.95583 лева за 1 евро. Калкулаторът е на видимо място на заглавната страница и е максимално опростен за употреба,..
Разград От 8:30 ч. до 17:00 ч. , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в района на с. Езерче, гр. Цар Калоян, с. Осенец, с. Балкански, включително помпени станции на ВИК, ВЕИ и базови станции на мобилни оператори намиращи се на територията на посочените населени места. Русе..
Днес ще има променлива облачност с повече слънце преди обед. След обед от север облачността ще се увеличава, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Във вътрешността на Североизточна България, ще има краткотрайни на места временно интензивни валежи, придружени от гръмотевици, възможно е да паднат и градушки. В Югоизточна България ще е..
Окръжният съд в Разград определи мярка за неотклонение „домашен арест“ за 19-годишния Н.Н.Д., който е привлечен към наказателна отговорност за това, че при управлението на лек е нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост причинил смъртта на тримата посетители в заведение на възраст 66 г., 62 г. и 58 г. Държавното..
Съвет на ЕС по икономически и финансови въпроси прие трите правни акта, с които процедурата по приемането на еврото в България от 1 януари 2026 г. се смята за приключена, съобщиха от Брюксел. Това са - Решение на Съвета относно приемането на еврото от България, регламент на Съвета за изменение на Регламент 974/98 за въвеждането на еврото..
Започва кампанията за кандидатстване за прием в 8 клас. От днес до 10 юли е срокът, в който седмокласниците трябва да подадат заявления за участие в първия етап на класиране. Подаването на заявления за участие е от 8 до 10 юли само по електронен път. Това може да стане без чуждо съдействие от всяко електронно устройство с достъп до..