Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нарушители на карантина

Три досъдебни производства срещу нарушители на карантината са образувани през почивните дни в Областната дирекция на МВР – Разград. Около 14 ч. вчера при проверка в Исперих е установено, че 59-годишен мъж и 42-годишната му жена не са на посочения от тях адрес. Около 16,15 ч. в село Голям Поровец е установено, че поставен под карантина до 4 април 37-годишен мъж не е на адреса и нарушава разпоредените от Регионалната здравна инспекция мерки. 36-годишен мъж от село Малък Поровец също не е намерен в дома си, с което нарушил наложената му карантина до 4 април. По случаите са започнати разследвания, уточняват от полицията.

В страната са съставени над 300 акта за такива нарушения. Колегите първо предупреждават, но има хора, които не се вслушват, заяви главният секретар на МВР Ивайло Иванов. Под карантина в България са повече от 25 000 души.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

73-годишна жена загина при пожар в дома си в Исперих

73-годишна жена загина при пожар в дома си в Исперих. Това съобщават от разградската полиция. Около 14.00 часа на 22 юли жената запалила сухи треви в градината си, но огънят се разраснал и навлязъл в съседни имоти. При опит да гаси пожара пострадала тежко. Към 17.40 часа в хода на пожарогасителни действия огнеборци намерили трупа ѝ.  Тялото е откарано..

публикувано на 23.07.25 в 14:08

Смърт в пламъците

73-годишна жена загина при пожар в дома си в Исперих. Това съобщават от разградската полиция. Около 14:00 часа на 22 юли жената запалила сухи треви в градината си, но огънят се разраснал и навлязъл в съседни имоти. При опит да гаси пожара пострадала тежко. Към 17.40 часа в хода на пожарогасителни действия огнеборци намират трупа й.  Тялото е откарано..

публикувано на 23.07.25 в 10:50

Мъж загина от токов удар

31-годишен мъж загина при трудова злополука в района на Гарова промишлена зона в Разград. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за тежкия инцидент е получен на тел.112 около 09:45 часа на 22 юли. На място от оперативно-следствена група е установено, че при ремонтни дейности по контактната мрежа на жп линия Варна – Русе служителят се..

публикувано на 23.07.25 в 10:41

Завърши Панаирът на киселото мляко

Завърши 23-тото издание на Панаира на киселото мляко и Фестивала на народните традиции и художествените занаяти. Три поредни дни Разград беше сцена на световната култура и изкуство.  Последната вечер в празника участваха Капанският ансамбъл, Детският танцов ансамбъл „Лудогорче“ и групи от Аржентина, Индия и Турция. Танцьори, певци и инструменталисти..

публикувано на 23.07.25 в 09:12

Мъж вилня на село

Пиян мъж наби семейството си и потроши покъщнина в дома си в Юпер, съобщават от разградската полиция. Сигналът за домашно насилие е подаден от кмета на селото в районното в Кубрат. Около 01:00 часа на 22 юли 48-годишният мъж в явно нетрезво състояние нанесъл побой на 46-годишната си жена и малолетната им дъщеря на 9 години, като отправял закани..

публикувано на 22.07.25 в 11:54

Търсят баш майстора на киселото мляко

Трети ден в Разград продължава Панаирът на киселото мляко и Фестивалът на народните традиции и художествените занаяти в Разград. Участници от 8 държави и 5 делегации от побратимени градове са гости на събитието. Над 100 занаятчии представят своето творчество, както и 14 производители на мляко и млечни продукти.  Програмата на Панаира започва и днес  с..

публикувано на 22.07.25 в 09:35

Хайде на панаир!

Втори ден в Разград продължава 23-тото издание на Панаира на киселото мляко и Фестивала на народните традиции и художествените занаяти.  Участници от 8 държави и 5 делегации от побратимени на Разград градове са гости на събитието. Над 100 занаятчии   представят своето творчество, а  повече от 45 търговци - хранителни и нехранителни стоки, сред които..

публикувано на 21.07.25 в 09:31