Приключи асфалтирането на част от предвидените за ремонт улици в квартал „Боян Българанов“ в Шумен.
Завършени са ремонтните дейности на ул. „Ген. Драгомиров“ в участъка между „Ген. Тотлебен“, „Ген. Гурко“ и „Самара“, пред блоковете 15 и 16 на ул. „Самара“, както и по ул. „Ген. Вановски“ и по част от ул. „Ген. Радецки“. Подменено е старото асфалтово покритие с нова асфалтобетонова настилка. Изградена е и нова пътна връзка между „Самара“ и ул. „Витоша“ – северно и североизточно от СУ „Трайко Симеонов“, както и към автобусния обръщач в квартала.
Изпълнител на строителството е фирмата "Автомагистрали - Черно море“, а ремонтните дейности са част от обявената обществена поръчка през миналата година по втората обособена позиция за текущ ремонт на улични настилки и пешеходни алеи на територията на общината.
Строителните дейности по уличната мрежа на квартала заедно с изграждането на тротоари и ново LED улично осветление започнаха още през есента на 2019 година.
От общинската администрация съобщават, че „Боян Българанов“ е включен в дългосрочната строителна програма на общината и благоустрояването на квартала ще продължи. В капиталовите разходи на общината са предвидени средства за проектиране и на нови улици. От администрацията напомнят, че след изграждането на първите блокове и на няколко улици в началото, кварталът не е благоустрояван от близо три десетилетия насам.
Допълнително споразумение към колективно-трудовия договор в ДКЦ 1 в Шумен бе подписано днес. С него се договори увеличение на възнагражденията на работещите в здравното заведение с 18%. Това съобщи в страницата си във Фейсбук областният координатор на КНСБ Радостин Павлов. "С този ръст на възнагражденията ДКЦ 1 зае едно от водещите места по..
Деца от Шумен научиха повече за работата на полицаите по време на обучение, организирано от детския отдел на Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в града, съобщиха от Областната дирекция на МВР. В тематични беседи и практически занимания децата се запознаха отблизо с работата на служителите на сектор „Пътна полиция“, научиха кои са..
543 души са посетили през юли изнесените пунктове на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Шумен за достъп до електронното си здравно досие . През месеца екипите на здравната инспекция разположиха 14 изнесени пунктове на различни оживени места в Шумен, Нови пазар, Върбица и селата Хитрино, Венец и Никола Козлево. Кампанията..
Пожар в цехово помещение, в което имало кутии с полиестерни смоли, гасиха огнеборците вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е приет в 14:23 часа на 31 юли. Екип на пожарната е насочен към цеха, който е по пътя към Шуменското езеро. Служители във фирмата погасили възпламенените кутии с прахови пожарогасители. Унищожени в пламъците са 3..
39-годишен шуменец е с пострадал при катастрофа между два мотора по пътя от Шумен към кв. "Мътница". Това съобщават от шуменската полиция. Инцидентът е станал вчера около 14:45 часа. 32-годишен мъж от Шумен, водач на мотоциклет "Ямаха", не съобразил скоростта си на движение и се ударил в задната гума на мотоциклет "Сузуки", управляван от 39-годишен..
Тази вечер, на 1 август, върбишкото село Бяла река събира гости за посрещане на традиционния празник на селото. Бяла река е едно от големите населени места в община Върбица. През летните месеци със завръщането на младите от чужбина, живеещите там достигат до 2000 души. Тази вечер местните очакват и гости от района. Празникът ще бъде открит в..
Световната седмица на кърменето започва днес. Тя се отбелязва всяка година през първата седмица на август. За 2025 г. кампанията на Световната здравна организация (СЗО) преминава под мотото „Инвестирайте в кърменето, инвестирайте в бъдещето“. Тя призовава: „Знайте фактите. Кърменето е естествен, мощен начин да дадете на бебетата най-добрия..