Поздравителен адрес за Международния ден на радиото и телевизията - 7 май, получи днес директорът на Радио Шумен Ангел Трайков. Документът е подписан от началника на Военното окръжие в Шумен подполк. Георги Георгиев.
"Високо ценим всеотдайността и проявения професионализъм на журналистите от БНР - Радио Шумен. Признателни и благодарни сме за безрезервната съпричастност към инициативите ни за популяризиране на Българската армия, за отличното партньорство помежду ни", се посочва в поздравителния адрес.
От Военното окръжие пожелават на радио колектива да продължава да информира аудиторията точно и навреме и да се радва на слушателско доверие и интерес.
Община Шумен не е плащала на Българската национална телевизия, за да заснеме и излъчи в неделя репортаж за региона. Това каза по време на комисията по култура към Общинския съвет зам.-кметът Даниела Русева. Представителите на комисията критикуваха проекта на Ирена Григорова за множеството фактологични грешки, които са допуснати. Директорът на..
Задържаха 36-годишен шуменец, нанесъл щети на два леки автомобила. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за потрошените коли е получен на 23 юли. Автомобилите "Фолксваген Пасат" и "Фолксваген Поло" са били паркирани на улица "Колю Фичето" № 9 в Шумен. В рамките на проведените неотложни оперативно-издирвателни мероприятия извършителят е..
Кметът на община Шумен Христо Христов инспектира днес двете нови улици, които се изграждат в село Мадара по линия на отделените в бюджета 500 хил. лв. за улици и ремонти в селата. По тази програма нови улици вече са направени в Дибич, Друмево, Царев брод, Градище и Ивански. В Мадара се реновират улиците „Трети март“ и „Македония“. На ул. „Трети..
Водата от четири чешми край Шумен е негодна за пиене, съобщават от Регионалната здравна инспекция. С отклонения по микробиологични показатели е водата от чешмите до комплекс „Кьошковете“, в местността „Бабешкия мост“ в кв. „Б. Българанов“ и две чешми в кв. „Дивдядово“ – тази до комплекс „Бохеми“ и на ул. „Поройна“. Водата от тези..
Без вода все още са шуменският квартал "Макак" и селата Панайот Волово и Белокопитово, става ясно от публикация в сайта на ВиК - Шумен. От дружеството съобщават, че се очаква водоподаването да бъде възстановено след 16:00 часа днес - 25 юли, и се извиняват на своите клиенти за неудобствата заради ремонтните дейности. Радио Шумен припомня, че заради..
Без вода все още са шуменският квартал "Макак" и селата Панайот Волово и Белокопитово, става ясно от публикация в сайта на ВиК - Шумен. От дружеството съобщават, че се очаква водоподаването да бъде възстановено след 16:00 часа днес - 25 юли, и се извиняват на своите клиенти за неудобствата заради ремонтните дейности. Радио Шумен припомня, че заради..
Неизвестен е нанесъл удар с кирка в предния капак на лек автомобил в Шумен. Това съобщават от шуменската полиция. Деянието е извършено през нощта срещу 24 юли в двора на автокъща "Леон ауто груп" на бул. „Ришки проход“ № 183 в града. Нанесени са щети на лека кола "Сеат Купра", собственост на 52 годишния М.С. Образувано е досъдебно производство. По..