До 30 юни се удължава периодът, за който работодателите могат да кандидатстват за изплащане на компенсации за запазване на заетостта на работниците и служителите си след отмяната на извънредното положение и обявяването на извънредната епидемична обстановка в страната. Това решиха днес социалните партньори, които обсъдиха проект за промени в постановлението за държавната помощ, станало известно като схемата 60/40. На заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество беше решено компенсациите да се изплащат за целия период или за част от периода от 13 март до 30 юни, но за не повече от три месеца.
В 11-ия пореден списък с одобрените работодатели по схемата за подпомагане 60 на 40, публикуван на сайта на Националния осигурителен институт, са включени 1020 дружества от различни сфери на дейност. Сред получателите на държавна помощ за запазвана на заетостта са и спортни клубове, Рилският манастир и Малък градски театър "Зад канала". До момента са преведени компенсации за общо 38 милиона лева за 6500 компании. Целта е да бъде запазена заетостта на близо 100 000 души, информира Българското национално радио.
Днес облачността ще е променлива, на места със слаби превалявания от дъжд, които след обяд постепенно ще спират. Преди обяд на места ще има условия за намалена видимост. Ще духа слаб, следобед – до умерен вятър от източна четвърт. Максималните температури ще са между 13 и 18 градуса, за района на Шумен – около 16 градуса. Прогнозата за времето е..
Русе гр. Бяла 8:30 ч. – 13:00 ч. — ТП 2; обекти: РСПБЗН, „Ветеринарна лечебница“, „Наркооп“ Общинско предприятие КДУ; улици: "Васил Левски", "Дунав". 13:30 ч. – 16:30 ч. — ТП 22; Обекти: РСПБЗН, "БЕСКУ-Бяла", Ветеринарна лечебница, “Наркооп“ Общинско предприятие КДУ, "Меридиан 83“ ЕООД, "БЕСКУ Бяла"; улици:..
Четирима разградски лекари ще получат награди в различни категории с решение на Управителния съвет на Районната колегия на Българския лекарски съюз. За лекар на годината е избрана д-р Камелия Станева - дългогодишен директор на РЗОК - Разград. Психиатърът д-р Стелиана Кирчева ще бъде отличена за дългогодишна дейност в областта..
Работата на парламента днес е под въпрос след заканата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че депутатите от неговата формация повече няма да крепят кворума за провеждане на заседания. Повод за предупреждението стана резултатът на извънредния местен вот в Пазарджик. Според Борисов депутатите от ГЕРБ трябва да се срещат с партийните структури..
Между 8° и 11° бяха температурите в 6:00 ч. тази сутрин в региона. В Шумен са измерени 9°, атмосферното налягане е 996 хектопаскала, а относителната влажност на въздуха – 93%. Днес ще има значителна облачност. На места, главно по Черноморието, ще превали дъжд. Ще духа слаб, по крайбрежието до умерен вятър от север-североизток, следобед ще се обърне..
Планови прекъсвания на тока на 15 октомври в областите Разград, Русе, Силистра, Търговище и Шумен заради профилактика и ремонтни дейности: Област Разград От 8:30 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в част от село Лъвино - улиците "Средец", "Плиска", част от "Васил Левски", "Освобождение", "П. Р. Славейков",..
Днес ще има значителна облачност, на изолирани места ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб вятър от северна четвърт. Максимални температури между 14° и 19°, за Шумен около 16°. Прогнозата за времето е на дежурния синоптик от НИМХ - Варна Светлана Любомирова.