46-годишният Станимир С. от село Китанчево от днес е задържане под стража с определение на Разградския окръжен съд. Арестът бе поискан от Окръжната прокуратура в лудогорския град за извършване на незаконна лихварска дейност.
Обвиняем е и синът на Станимир – 30-годишният Танер. Неговото участие е като помагач в престъпната дейност, за което му е наложена мярка за неотклонение „Подписка“.
Според разпитани свидетели по делото, Станимир им е отпускал заеми срещу месечна лихва между 5 и 10 процента. Освен лихва закъсалият трябвало да остави като материален залог автомобила си с големия и малкия талон до пълното погасяване на кредита си.
При претърсването полицаите са намерили пред луксозната къща на Станимир автопарк от 22 автомобила, които са иззети. Намерени и иззети са и 500 грама златни бижута, лаптоп, левове и евро в брой на стойност около 20 000 лева, както и газов пистолет и няколко нотариални акта.
Определението на Разградския окръжен съд, с което е взета мярка за неотклонение „Задържане под стража“ на лихваря от село Китанчево, подлежи на обжалване пред Апелативния съд във Варна.
Двама мъже са задържани за отвличане, извършено на територията на Разград. Това съобщават от разградската полиция. Инцидентът е станал около 2:00 часа на 13 октомври, когато 26-годишен мъж от София и неговият 52-годишен чичо от Исперих, криминално проявен и осъждан, са проникнали в апартамент в жилищен комплекс „Орел“. Под предлог, че искат да се срещнат..
Актуализация на бюджета и насочване на средства към дейности за образование и социално подпомагане одобриха общинските съветници на разградската община Самуил на днешното си заседание. Промените са извършени в капиталовия списък, без да се засяга общата бюджетна рамка, информира БТА. След постъпила заявка от управителя на Центъра за настаняване..
Заради дъждовното време събитието за Световния ден на ходенето, което беше насрочено за днес, се отлага за неделя /13 октомври/, съобщиха от общинската администрация в Разград. Програмата остава без промяна. Началният час е 10:00 ч. пред Ронда в Градския парк в Разград. Участниците ще преминават пеша или с велосипед до 3 маршрута в периметъра на..
66-годишен водач на автобус е установен да шофира след употреба на алкохол, информират от Областната дирекция на МВР Разград. Около 23:30 часа снощи в РУ-Кубрат е получен сигнал от 65-годишна жена за това, че шофьорът на автобуса е спрял пред дома й и в явно нетрезво състояние се е скарал с 67-годишния й съпруг. След като е изгонен от имота, мъжът..
Деня на българската община и местното самоуправление с две събития ще отбележи Община Разград днес с ден на отворените врати. Ученически групи могат да се включат след предварителна заявка. Младежите ще научат повече за историята на българската община и дейността на местната администрация, ще посетят залата на Общинския съвет и ще видят..
Поради планирани технически измервания на предавателя РРС Разград, днес ще има временно прекъсване на програмата на Радио Шумен, излъчвана на честота 97.0 MHz . Прекъсването ще бъде с продължителност до 30 минути в интервала между 13:00 и 13:30 ч. Излъчването ще бъде възстановено веднага след приключване на измерванията.
Пътни участъци в община Разград ще бъдат затворени временно заради ремонти на железопътни прелези, съобщиха от общинската администрация. Утре, 8 октомври, от 10:00 до 12:00 ч. ще бъде прекъснато движението на пътни превозни средства в междугарието Просторно - Разград между Киченица и Раковски. На 9 октомври от 12:00 до 14:00 ч. ще се ремонтира..