Темите и събитията, които може да проследите в програма "Днес" в понеделник от 13 до 17 часа:
- Медиците от Спешния център към Многопрофилната болница за активно лечение в Силистра продължиха работа днес, въпреки че вече са подали колективна оставка. Доктор Даниела Костадинова ще коментира казуса в интервю на Катерина Петрова;
- В Тутракан отбелязват днес Международния ден на река Дунав. Как с различни прояви се провокира интереса към Дунав и опазването на биологичното разнообразие, ще обобщи Калина Грънчарова;
- Депутати предлагат по-ниски данъци и такси за собствениците на моторни превозни средства, ползващи алтернативни горива. Какви са мотивите им коментира народният представител от Шумен Деян Станчев в интервю на Радослав Генчев;
- Какви са хоризонтите пред идеята за отделяне на село Мадара в самостоятелна община след проведеното общоселско събрание? С кмета на селището Неделчо Неделчев разговаря Мина Денева;
- Какво сочат резултатите от външното оценяване, какви са изводите от анализа за региона ще коментира Красимира Челепишева, преподавател по български език и литература. Радослав Генчев работи по темата.
- Двама нови актьори, завършили Театралния колеж „Любен Гройс“, вече са част от трупата на ДКТ „Васил Друмев“. Какво мотивира Радина Алексиева и Пламен Димитров да изберат шуменския театър и да работят по премиерни заглавия ще чуем в края на програмата.
Музикални редактори са Пламена Бръчкова и Розалина Райчева. Водещ е А. Димов.
Очаква ви интересно утро с Радио Шумен! Бъдете с предаването ,,Оттука започва денят“ от 7 до 10 часа. Екипът, който ще е с вас в първите часове на празничния за Шумен ден: водещ – Жулиета Герова, звукорежисьор и музикален редактор – Диана Лазарова. Много музика, любопитни теми и събеседници от рано сутринта. Може да ни слушате и онлайн..
Посрещнете и новия ден с предаването ,,Оттука започва денят“ на Радио Шумен. То стартира след новините в 6 часа и продължава до 10. Екипът, който ще е с вас в първите часове на 8 май: водещ – Жулиета Герова, звукорежисьор и музикален редактор – Бояна Петрова. Както винаги - много музика, актуални и важни теми от рано сутринта. Може да ни..
За майските бури и градушки ще говорим в следобедното предаване на Радио Шумен. Ще обърнем внимание на безплатните консултации и изследвания за астма, които извършва д-р Камелия Василева, пулмолог от Силистра днес. 7 май се отбелязва като Световния ден за борба с астмата. Ще следим и двете световни новини - военното напрежение между Индия и Пакистан и..
Да посрещнем заедно деня с Радио Шумен! Празничното издание на предаването ,,Оттука започва денят“ стартира в ефира след новините в 7 часа и продължава до 10. Ще ви отведем в различни места от Североизтока. Интересните теми ще придружим с много музика. Водещ ще е Жулиета Герова, звукорежисьор и музикален редактор – Розалина Райчева. Може да..
За единство въпреки различията между държавите се обявиха ученици от ПЕГ „Никола Вапцаров“ в Шумен. С много събития в аванс те честваха Деня на Европа в двора на училището, Там всеки клас представи държава от Стария континент – нейните исторически, географски и кулинарни особености. Какво ще включва благотворителната изложба в Народното събрание на..
Посрещнете утрото на трети май с предаването ,,Оттука започва денят“. То стартира в ефира на Радио Шумен след новините в 7 часа и продължава до 10. Екипът, който ще е с вас в първите часове на съботния ден: водещ – Жулиета Герова, звукорежисьор и музикален редактор – Пламена Бръчкова. Интересните теми ще придружим с много и хубава музика...
Очаква ви интересно първомайско утро с Радио Шумен! Бъдете с предаването ,,Оттука започва денят“ от 7 до 10 часа. Екипът, който ще е с вас в първите часове на деня: водещ – Жулиета Герова, звукорежисьор и музикален редактор – Данаил Денчев. Много музика, любопитни теми и събеседници от рано сутринта. Може да ни слушате и онлайн от сайта..