Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пръскат срещу кърлежи

Снимка: Шевкие Чакър

Второ пръскане срещу кърлежи започва в Шумен. Третирането на зелените площи в града е планирано за тази събота, 18 юли, съобщават от общинската администрация.

По график първо ще се обработят ученическият стадион „Цоньо Василев“, помощното игрище до Градския стадион „Панайот Волов“ и тревните площи до зала „Плиска“. Пръсканията ще се извършват при благоприятни метеорологични условия всеки ден между 6.00 и 10.00 часа сутринта.

В началото на следващата седмица дейностите ще продължат на Градския стадион „Панайот Волов“ и поетапно в другите части на града и кварталите, Шуменското плато и в района на заслоните и поляните около Стария град. Ще бъдат извършени и третирания на широколистни дървета срещу вредителя цикади по бул. „Мадара“, ул. „Владайско въстание“, Градската градина, „Кьошковете“ и в парка в кв. „Дивдядово“.

От общинската администрация напомнят на гражданите да не навлизат в зелените площи. На местата, които вече са обработени срещу кърлежи, ще бъдат поставени указателни надписи за 24-часовия карантинен срок на препарата.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Тротоари за ремонт

Изготвянето на Регистър на тротоарите, които подлежат на ремонт, е наредил кметът на община Шумен Христо Христов. Той ще се прави от експертна група. Това става ясно от отговор на администрацията по повод питания от общински съветници, зададени по дневния ред на заседанието на Общинския съвет в Шумен. Сесията ще се проведе на 30 октомври.  В отговора се..

публикувано на 28.10.25 в 09:48

Арестуваха домашен насилник

25-годишен мъж е задържан след сигнал за упражнено домашно насилие. Това съобщават от шуменската полиция. Съобщението е получено в дежурната част на Районното управление в Нови пазар малко преди 3:20 часа на 27 октомври. След скандал мъжът нанесъл удари в областта на лицето и гърдите на 24-годишната си съпруга.  На адреса в Нови пазар е изпратен..

публикувано на 28.10.25 в 09:35

Прибраха колата на почерпен

61-годишен мъж е установен да управлява лек автомобил след употреба на алкохол. Това съобщават от шуменската полиция. Проверката била извършена в 00:46 часа на 28 октомври. Екип на пътна полиция спрял на бул. “Симеон Велики“ в Шумен водач на лек автомобил "Волво". Зад волана бил 61-годишен мъж с адрес във Варна. Тестван е за шофиране след употреба..

публикувано на 28.10.25 в 09:11

Преславските таксита поскъпват

Минималните и максималните цени за таксиметров превоз на пътници ще бъдат гласувани на редовното заседание на Общинския съвет във Велики Преслав. Цените, одобрени миналата година, се налага да бъдат актуализирани и да влязат в сила догодина. Предлаганата минимална цена е 1.20 лв. на километър вместо сегашните 85 стотинки. Искането е максималната..

публикувано на 28.10.25 в 09:04

Среща по спортна табла за незрящи

Приятелска среща по спортна табла се организира днес - 28 октомври, от 10:30 ч. в Центъра за социална рехабилитация и интеграция за лица със зрителни увреждания (ЦСРИЛЗУ) в Шумен на ул. „Цар Освободител“ № 104. Това съобщават от пресцентъра на общината. Срещата ще се проведе между потребителите на три социални центъра в Шумен.  Целта на срещата е да се..

публикувано на 28.10.25 в 08:33

Време за ваксини

Малко над 4900 дози противогрипни ваксини са поставени в област Шумен от 13 септември досега. Това съобщават от Регионалната здравна инспекция.  Ваксината може да се поставя едновременно с тази срещу актуалния вариант на COVID-19. От началото на кампанията в имунизационния кабинет на РЗИ – Шумен са приложени 120 дози от ваксината срещу COVID-19...

публикувано на 28.10.25 в 08:23

Акция срещу нарушители с тротинетки

Специализирана полицейска операция за контрол над водачите на електрически тротинетки ще се проведе в област Шумен, съобщават от полицията.  Операцията е разпоредена от Главна дирекция „Национална полиция“ и е във връзка с намалената видимост и предпоставките за произшествия с уязвими участници в пътното движение.  Контролът ще бъде засилен в..

публикувано на 28.10.25 в 07:48