Масови проверки на ловците започват в цялата страна, съобщават от Изпълнителната агенция по горите. Поводът е откритият от днес лов на дребен пернат дивеч.
Ще се следи за използването на електрически звуковъзпроизвеждащи устройства, за превишаване на дневните отстрелни норми, за ловуване без билет, с нередовни документи и без сигнален цвят в облеклото, за ловуване в забранено място и в забранено време, както и за отстрел на неразрешен за лов дивеч.
Експертите ще контролират и спазването на нормативните разпоредби по отношение на безопасността при провеждане на ловните излети и предотвратяването на инциденти.
Проверки ще има също за спазване на противопожарните правила, на противоепидемичните мерки заради коронавируса и на мерките за биосигурност за предотвратяване разпространението на Африканска чума по свинете.
През изминалия ловен сезон са проверени 6000 ловни дружини в страната. Констатирани са 208 нарушения, съставени са 63 акта по Закона за лова и опазване на дивеча. Има и 6 инцидента с простреляни.
Планови прекъсвания на Електроразпределение Север АД на територията на областта Разград Няма прекъсвания за тази област Русе От 8:30 ч. до 16:00 ч. , в района на гр. Русе, бул."Гоце Делчев" -91 - 182, ул. "Русофилите"; ул."Земеделска" , м-ст: "Караач"; "Гълъбец"; "Камусчията"; "Астържийка"; "Съръбаир"; фирмите: "Лазер лайт..
Днес времето ще бъде слънчево, във вътрешността още по-горещо. Сутринта ще е почти тихо и на места видимостта временно ще е намалена, но по-късно през деня вятърът ще се усили от североизточна четвърт, следобед по крайбрежието ще духа умерен бриз. Максималните температури във вътрешността ще са между 35° и 40°, по крайбрежието ще са от 28° до 33°, за..
Оранжев код за опасно горещо време е обявен за понеделник в областите Шумен, Търговище, Разград, Русе и Силистра и още 14 в страната, информират от НИМХ. В понеделник ще е слънчево и най-горещо през следващата седмица. Ще духа слаб, североизточен вятър. Преобладаващите минимални температури ще са между 18 и 23 градуса и максимални от 35 до 40..
След двудневно безводие отново потече вода по чешмите в русенското село Бъзън. Пускането се извършва поетапно, за да се избегнат нови аварии и да се гарантира равномерно налягане във водопроводната мрежа, информират от ВиК – Русе. Радио Шумен припомня, че в селото над 2000 души останаха без вода за повече от 40 часа, защото неизвестен човек е..
Вандалска проява върху водопреносната мрежа остави без вода над 2000 души за повече от 40 часа в Русенското село Бъзън, съобщава БНТ. Второ денонощие от чешмите в селото не потича вода, защото неизвестен човек е спрял крана на изпускателя на водопреносната мрежа, който са намира в труднодостъпен горски район. Това се случило в четвъртък вечерта...
И днес времето ще бъде слънчево, във вътрешността горещо. Вятърът ще е слаб от север, следобед до умерен от североизток, изток, вечерта от югоизток, по Черноморието подсилен от бриз. Максималните температури във вътрешността ще се повишат до 33°-38°, по крайбрежието ще са от 27° до 32°, за Шумен около 35°. Вълнение на морето 2-3 бала. Температура на..
От днес е задължително двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро. Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща – тази в лева или в евро. Търговците получават два месеца гратисен период, за да приведат в съответствие софтуера на касовите си апарати. Законът за въвеждане на еврото..