Промени в Правилника за организацията и дейността на Общинския съвет в Шумен, регламентиращи провеждането на дистанционни заседания, приеха днес съветниците. Така от следващия месец постоянните комисии и сесиите на местния парламент ще могат да се провеждат онлайн.
В Правилника залегнаха и текстове, които установяват режима, по който граждани и журналисти ще могат да участват в заседанията от разстояние. За целта те ще трябва да подадат заявка за това до администрацията по имейл минимум 24 часа преди началото на даденото заседание. В нея трябва бъде посочен имейл, на който ще получат адрес и парола за достъп до платформата, с която работи Общинският съвет. При заявяване на участие в онлайн заседание гражданите ще трябва да посочат и въпроса, по който смятат да вземат отношение.
По думите на председателя на Общинския съвет Красимир Минчев, преди редовното онлайн заседание през декември ще има тестово такова.
Двама мъже и две момичета са на преглед в шуменската болница след тежката катастрофа днес следобед край Смядово, съобщават от шуменската полиция. По първоначална данни, са се сблъскали лек автомобил „Ауди“ с бургаска регистрация, управляван от 36-годишен мъж от село Салманово, движещ се в посока Карнобат и автомобил „GWM TANK“ с чужда регистрация,..
Няма да бъде затваряно за посещения на туристи Шуменското плато заради черния леопард, който отново бе видян на територията на природния парк. В събота и неделя там ще се проведе автомобилното състезание „Планинско изкачване – Шумен“. Това съобщиха от временния кризисен щаб. Шест екипа служители от Регионалната дирекция на горите в Шумен и съседните..
Тежка катастрофа е станала край Смядово на пътя Шумен - Карнобат. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за пътния инцидент е получен в 14:17 часа в оперативната дежурна част на Областната дирекция на МВР. На място са изпратени екипи на полицията, пожарната и спешна помощ. По първоначална данни, са се ударили две превозни..
Планираните летни занимания, организирани от Центъра за подкрепа за личностно развитие – ОДК „Анастас Стоянов“ в Шумен в базата на Зеленото училище в Природен парк „Шуменско плато“, се отменят. Това съобщават от общината. Те трябваше да започнат от 21 юли - понеделник, и да се провеждат до 1 август включително. Причината за решението на..
188-годишнината от рождението на Васил Левски бе отбелязана в Русе с възпоменателна церемония пред открития през 2020 година паметник на Апостола на свободата в Парка на възрожденците. В началото бе приет почетният строй от началника на русенския гарнизон подполковник Павлин Илиев. Според историка д-р Веселина Антонова, Русе е посещаван от Дякона..
Кражба на 5950 лева от таксиметров автомобил е разкрита от криминалисти на Районното управление в Шумен. Извършителката е 28-годишна жена. Това съобщават от шуменската полиция. Парите бяха откраднати през нощта на 14 срещу 15 юли. Те бяха в мъжката чантичка на таксиметровия шофьор, която била в колата. Жената била пътничка и задигнала чантата...
Започва ремонтът на пътя Царев брод – Коньовец днес. На откриването на строителната площадка на проекта ще присъстват кметът на община Шумен Христо Христов и неговият заместник Андреан Ваньов. В 15:00 часа те ще бъдат в началото на разклона от пътя Макак – Царев брод към резиденция „Кобиюк“. Строителната техника е на около 800 м по..