Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обсъждат парите на Разград

Снимка: БГНЕС

Над 63 700 000 лева е проектобюджетът за 2021 г. на Община Разград, съобщава БТА, като се позова на общинската администрация. Общият обем на приходите за държавни дейности е 39 374 000 лева, а за местни дейности - 24 412 000 лева.
Целевата субсидия за капиталови разходи е в размер на 1 118 000 лева, като спрямо 2020 г. увеличението е със 122 000 лева. Част от средствата ще се използват за основни ремонти на улици в града.
Предвидено е изграждане на подходи към социални жилища, на улични канализации, както и на отводняване на уличното платно до новия гробищен парк. През годината ще бъдат ремонтирани детска градина "Шестте ястребинчета" и покривът на сградата на Езиковата гимназия. Ще продължи и благоустрояването около спортна зала "Абритус".
Общината ще задели средства и за ремонти на пешеходни надлези и задблокови пространства. Заложен е и ремонт на мостово съоръжение в Благоево.
Публичното обсъждане на проекта за бюджет на Община Разград е насрочено за 8 февруари. Проектът е публикуван на интернет страницата на общината. Становища и предложения по него може да се депозират в писмена форма в деловодството на местната администрация или да се изпращат по електронен 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кражба на пари от карта

68-годишен мъж от село Севар сигнализирал вчера, че е откраднато портмонето му с лична и дебитна карта, а от банковата му сметка липсват 5700 лв. Това съобщават от разградската полиция. Предприети са незабавни и целенасочени оперативно-издирвателни действия, при които е установен извършителят на деянието – криминално проявен и осъждан 48-годишен..

публикувано на 18.07.25 в 10:11

Мълния подпали сгради

Мълния запали постройки в град Лозница. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за пожар е подаден около 20:25 часа на 17 юли на тел.112. Вследствие на падналата гръмотевица се самозапалила стопанска постройка, собственост на 77-годишна жена. След това огънят се прехвърлил на съседни, долепени една до друга постройки, собственост на..

публикувано на 18.07.25 в 09:59

Помощ в жегите

Кампанията „С отговорност към горещините“ на лечебните заведения „Медика“ днес ще бъде в Разград и Попово. Кардиолози и съдови хирурзи ще консултират безплатно желаещите как да предпазят сърдечно-съдовата си система от опасните последствия на високите температури. Минувачите ще получат безплатно и бутилка минерална вода. В Разград мобилният..

публикувано на 18.07.25 в 08:12

Паметна плоча за герой на Пороище

С водосвет беше открита паметната плоча пред родния дом на Марин Николов Хаджижеков в село Пороище.  Марин Николов е роден през 1901 г. Той е сред най-именитите колоездачи на своето време. Научил се е да кара колело по време на войнишката си служба, по-късно покрай работата си като пощальон във Варна усъвършенства уменията си и започва да побеждава..

публикувано на 17.07.25 в 15:30

Камери ще бдят в Разград

В северния градски парк в Разград ще бъде изградена система за видеонаблюдение. По алеите ще бъдат поставени над 32 камери от най-висок клас с възможности и през нощта да показват пълна цветна картина. Камерите ще се наблюдават в Центъра за видеонаблюдение на община Разград. Успоредно с това ще се модернизира и осветлението, а на алеята към Пантеона..

публикувано на 17.07.25 в 14:59

Дрога в училищен двор

18-годишен младеж от Исперих е задържан с дрога в Районното управление. Това съобщават от разграската полиция. Вчера сутринта при извършена полицейска проверка в двора на учебно заведение в Исперих е установено, че тийнейджърът държи суха тревиста маса с тегло 2,10 грама. При тестване веществото реагира положително на канабис.  Започнато е досъдебно..

публикувано на 17.07.25 в 11:01

В ареста за наркотици

Двама мъже са задържани за употреба и притежание на наркотици. Това съобщават от разградската полиция. Автомобилът „Ауди А4“, в който двамата 26-годишни возели две 17-годишни момичета, е спрян около 4.30 часа на 16 юли в кубратското село Беловец.  По време на полицейската проверка водачът е тестван за употреба на дрога. Отчетен е резултат,..

публикувано на 17.07.25 в 10:56