15 е максималният брой на членовете на Районната избирателна комисия за парламентарните избори в Силистра. Това стана ясно по време на консултациите за РИК, които се проведоха днес в областната администрация.
На поканата на областния управител Ивелин Статев за участие в консултациите се отзоваха партии и коалиции, представени в парламента. Съгласно протокола, ГЕРБ има право на 6 членове, с предложение за председател, за който има съгласие от участвалите в консултациите; Коалиция „БСП за България“ – с четирима членове, ДПС - двама, “Обединени патриоти” и “Воля” – с по един член. С предложение за секретар са БСП и ДПС, а "Обединени патриоти" предлагат зам.-председател.
Протоколът с предложенията ще бъде пратен за вземане на решение в Централната избирателна комисия.
Между 12 и 15 л/кв. м е количеството на падналия дъжд до обяд в Силистренска област. Данните са от автоматичните станции, които отчитат количествата в реално време. Според прогнозите, сумарните валежи до утре сутрин могат да достигнат около 60-65 л/кв. м, което съответства на червения предупредителен код за обилни дъждове, съобщават от Метеорогичната..
Силистра отбелязва 85 години от завръщането си в пределите на България. Тържествената церемония ще започне от 11.00 часа на паметника на Цар Борис Трети Обединител в Дунавския парк. Празнична програма ще изнесат ученици от Езиковата гимназия „Пейо Яворов“. От 14:00 часа в киносалона на Средното училище "Н. Й. Вапцаров" ще бъде представен..
Община Силистра се включва като партньор в Европейската седмица на спорта, организирана от Министерството на младежта и спорта. Кампанията, която тази година преминава под мотото „Бъди активен, остани във форма, мисли зелено!“, цели да насърчи физическата активност и устойчивия начин на живот. Спортното събитие ще се проведе днес от 15:00 часа на..
На редовното си заседание днес общинските съветници в Дулово ще решават дали общината да стане партньор на Регионалното управление на образованието в Силистра в проект „Достъп до образование за всяко дете“. Целта е да се предотврати отпадането на деца от училище и да се насърчат ефективни училищни общности. Проектът започва на 1 януари 2026 г...
Малко преди 6:00 тази сутрин влаковите диспечери бяха уведомени за инцидент край Дулово. Лек автомобил е зарязан върху релсите след моста на околовръстния път, на място без жп прелез. Колата е със сериозни повреди, като е блокирала едната релса. Няма пострадали хора в нея. В неизвестност е и водачът на автомобила. Полицията е..
От "Възраждане" са внесли в Люксембург иск срещу присъединяването на България към еврозоната. Междувременно от политическата партия подготвят нов протест с искане за оставка на правителството, съобщи в Силистра лидерът Костадин Костадинов по време на среща с обществеността на града. Исковата молба, подадена в Съда на Европейския съюз, оспорва..
Избухналият в неделя вечер пожар в защитената местност "Калимок - Бръшлен" край Тутракан е овладян. Засегнати бяха около 500 дка от района. В продължение на ден и половина горяха тръстика и ниска дървесна растителност, създавайки опасност за дивите животни и птици, обитаващи района. Екипи на пожарната и горското, заедно с..