Топ атлетът Венелин Георгиев беше удостоен с грамота на областния управител Галин Григоров за съществен принос към развитието на спорта в Русе и региона. Той получи и специално направена статуетка с послание от Григоров.
Поводът е, че момчето, което скоро ще навърши 20-та си годишнина, беше избрано за любимец на феновете на списание „Атлетика“.
Венелин Георгиев спечели балканската титла на 200 м за юноши и девойки под 20 години в Истанбул на 13 септември миналата година с личен рекорд 21.29. Георгиев бяга общо 4 пъти под 21.60 на 200 м през 2020-а. 19-годишният атлет постигна на по-късите спринтове 7.00 секунди на 60 м и 11.04 на 100 м, а заедно с щафетата 4х100 м на България на балканския шампионат за мъже и жени регистрира 40.71.
Венелин Георгиев е възпитаник на Математическата гимназия „Баба Тонка“, а сега е студент по изкуствен интелект в Лондон.
В най-скоро време се очаква да стартира поредна инициатива, която да даде възможност на младите таланти от област Русе да развият потенциала си в този спорт. Става дума за възможност за тренировки в клуб „Локомотив“, като на 10-те най-добри деца имат шанса да представят региона на национален маратон през есента, който ще се проведе в Кюстендил.
Хандбалният вицешампион “Шумен 61” загря за 1/2-финалния плейоф в елита при мъжете с хубава победа срещу НСА. В отложен мач от първия пролетен кръг в “Арена Шумен” селекцията на Никола Карастоянов/Костадин Семерджиев записа успех с 39:26 (22:11). Въпреки че срещата нямаше значение за класирането на домакините, хандбалистите на “Шумен” не подцениха..
Държавното първенство по карате шинкиокушин в дисциплината „ката“ за всички възрастови групи – деца, кадети, юноши и девойки, мъже и жени се проведе в Спортния комплекс „Дунав“. Събитието беше организирано от Спортен клуб „Русе“ с подкрепата на Община Русе и събра близо 160 състезатели от 18 клуба от цялата страна. Каратеките на сенсей Румен..
Шуменецът Илия Илиев се завръща със сребро от Държавното отборно първенство на Българската федерация по дартс в Стара Загора. Състезанието се проведе в два етапа, групова фаза и директна елиминация. Във финалната фаза при мъжете шампиони станаха миналогодишните финалисти дартс клуб „Инфинити“, втори останаха състезателите на дартс клуб „Максим“,..
„Шумен“ загуби с 69:84 гостуването си на „Академик“ в Пловдив в среща от 24 кръг на Националната баскетболна лига. Рей Идоу завърши с 18 точки и 5 борби за „Шумен“. За победата на „Академик“ Обрад Томич завърши с 22 точки и 16 борби. В следващия кръг „Шумен“ почива. След това баскетболния тим ще играе като домакин с „Рилски спортист“ и..
Звездата на Лудогорец Бърнард Текпетей се завърна в игра след близо 8-месечно отсъствие поради контузия. Той влезе за двадесетина минути при победата на втория отбор на разградчани над Несебър с 2:0 в мач от 29-ия кръг на Втора лига, игран вчера. Текпетей не бе участвал в официален двубой от 6-ти август 2024-та година, когато при победата с 2:1..
Състезателите на Ученическата спортна школа по карате шинкиокушин от Шумен спечелиха купата на Ученическата спортна школа в Русе. В турнира участваха 110 деца от ученическите спортни школи в Русе и Шумен, както и на клубовете от Севлиево, Нови Пазар, Стара Загора и Варна. На татамито в залата излязоха някои от най-силните отбори в България...
За поредна година отборът на Североизточното държавно предприятие (СИДП) по стрелба с гладкоцевно оръжие се класира на първо място на състезанието на стрелбището край село Труд. Проявата е част от изложението „Природа, лов, риболов“ в Пловдив и традиционно в нея участват отбори на държавните предприятия, Изпълнителната агенция по горите (ИАГ),..