Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поредна сесия на инвитро програма

Снимка: архив

От 1 април започва приемът на документи по Програма  „Асистирана репродукция” (инвитро) на Община Русе.Той ще продължи до 30 април, като определената комисия излиза с решение в триседмичен срок след крайната дата и уведомява писмено одобрените кандидати.

Финансовото подпомагане се осъществява със заповед на кмета на Община Русе, издадена въз основа на решение на комисията. Целевата група, към която е насочена програмата, са двойки (семейство или живеещи във фактическо съжителство) адресно регистрирани с постоянен или настоящ адрес в Община Русе, не по-малко от 3 години, които имат репродуктивни проблеми, отговарящи на утвърдените критерии в програмата.

Кандидатстването за включване в програмата ще се извършва само един път в годината - от 01 до 30 април 2021 г. Необходимите документи за кандидатстване -  заявление и декларации (по образец) - може да се получат в Информационен център на Община Русе или на сайта на Община Русе. За справки и информация тел. 082/506 755, 082/506 794 и на GSM 0885/397 831.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

75-годишен насочи пистолет към бус

75-годишен мъж от Сливо поле насочи газов пистолет към бус и пътниците в него след пътен инцидент в града. Това съобщават от полицията в Русе.  Сигналът е подаден в петък от шофьора на буса, който съобщил, че бил засечен от черен автомобил. От него слязъл непознат мъж и насочил оръжие към него и пътниците. Шофьорът на автобуса потеглил, автомобилът..

публикувано на 14.07.25 в 13:45

Полицията залови ало измамници

Телефонни измами за повече от 120 000 лева, 11 000 евро и златни накити са били предотвратени от началото на годината в Русенско, съобщава БТА. При разследването са били задържани 16 души, т. нар. мулета.  Разкрита е и група телефонни измамници от Ветово, действаща на територията на Гърция.  Разкрита е и измама за над 100 000 лева, каза директорът..

публикувано на 14.07.25 в 09:08

Застраховат общински жилища

Общинският съвет на Русе ще разгледа предложение за задължително застраховане на 428 общински жилища през 2026 г., за да защити най-уязвимите имоти, в които живеят социално слаби граждани. Предложението е от директора на Общинското предприятие "Управление на общински имоти" Иван Гецов, който подчертава риска от пожари и природни бедствия.  Анализът..

публикувано на 14.07.25 в 08:37

71-годишна разпространява наркотици

71-годишна жена и двама мъже на 24 и 52 години са задържани за разпространение на наркотични вещества, съобщават от полицията в Русе.  При полицейската операция, продължила два дни, в дома на жената са открити около 30 грама метамфетамин, около 80 грама марихуана и различни уреди за разфасоване на наркотици.  Всички  задържани..

публикувано на 11.07.25 в 12:53

Дете пострада с тротинетка на пътя

10-годишно момче с електрическа тротинетка пострада при пътно произшествие в Русе, съобщават от полицията. Инцидентът е станал около 18:15 часа на кръстовището на улица "Йосиф Цанков" с улица "24 май". Детето е блъснато от лек автомобил "Фолксваген", управляван от 18-годишен шофьор.  Според полицейските данни, 10-годишният на тротинетка не е..

публикувано на 11.07.25 в 11:12

Вандалска проява в Русе

Вандалска проява в подлеза при кръговото кръстовище до сградата на Областната дирекция на МВР заснеха камерите от системата за видеонаблюдение в Русе. Кадрите от видеозаписа показват младеж с покрито лице, който пръска със спрей по наскоро почистените от графити и боядисани стени на подлеза. Материалите от инцидента са предоставени на органите..

публикувано на 11.07.25 в 08:53

Мигранти в хладилен камион

Граничната полиция в Русе задържа 16 иракчани, укрити в тайник на хладилен камион, съобщиха от МВР. ​ Късно снощи автопатрул е спрял на входа на областния град камиона, който е с латвийска регистрация и е бил управляван от 30-годишен белоруски гражданин. Мигрантите са заявили, че крайната цел на незаконното им пътуване е Германия. Те и..

публикувано на 10.07.25 в 13:27