За прекъсвания на електрозахранването в различни части на Североизточна България информират от електроразпределителното дружество.
В Разградска област от 09:00 ч. до 17:00 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в част от Глоджево. От 08:30 ч. до 17:00 ч. без ток ще са селата Гецово, Осенец, Дянково, Благоево и Костанденец, а от 08:30 ч. до 16:30 ч. село Раковски.
В Русенско от 08:30 ч. до 16:30 ч. без електричество ще са Мартен и част от селата Голямо Враново и Борисово. В същите часове ток няма да има в русенските улици "Карлък"; "Панагюрище", "Родина" и "Белмекен". От 08:00 ч. до 17:00 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в селата Николово, Босилковци, Красен, Иваново, Пиргово, Бистренци, Долна Студена, Табачка, гара Бяла, местността „Бяла лес“, както и всички хижи в района.
В Силистренско от 08:30 ч. до 17:00 ч. с прекъснато електрозахранването ще е част от село Айдемир, от 09:00 ч. до 17:00 ч. част от село Гарван, а от 10:00 ч. до 16:00 ч. ще са селата Царев дол и Бащино.
В Търговищко от 09:00 ч. до 16:00 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на антоновското село Орач. От 09:30 ч. до 17:00 ч. без ток ще е част от село Горица, а от 09:00 ч. до 16:30 ч. част от селата Долна Кабда и Паламарца.
В Шуменска област за времето от 09:00 ч. до 17:00 ч.ток няма да има в Плиска и селата Тодор Икономово, Дойранци, Никола Козлево, Вълнари, Цани Гинчево, Пет могили, Васил Друмево, Костена река, Илия Блъсково, Благово, Овчарово, Кладенец и Друмево. От 08:30 ч. до 16:30 ч. без ток ще са шуменските улици "Ген. Скобелев", "Стара Загора", "Ген. Драгомиров" и "Ген. Тотлебен", а от 13:15 ч. до 17:00 улиците "Ален мак" и "Червена роза". Ток няма да има от 08:30 ч. до 17:00 ч. в селата Струйно, Белокопитово, Градище, Черенча, Средня, Новосел и Лозево.
Мъж от град Нови пазар се опита да заблуди "Пътна полиция" в Шумен, като представи фалшива шофьорска книжка, образец на друга държава, но беше изловен. Случаят е от вчерашния ден. Около 11 часа 31-годишният мъж отишъл в сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР Шумен и поискал да му бъде издадено българско свидетелство за управление на моторно превозно..
Шуменка на 23 години беше уличена в притежание на дрога. Вчера сутринта към 9 часа на ул. „Генерал Скобелев“ в Шумен, при провеждане на оперативно-издирвателни действия за противодействие на престъпления с наркотични вещества, полицаи извършили проверка на жената. В нея бил намерен пълнител за вейп с наркотично вещество. При извършено претърсване в..
54-годишен мъж от село Златна нива, община Нови пазар, се преобърна с управлявания от него акумулаторен инвалиден скутер. Инцидентът станал към 19,30 часа във вторник, съобщават от ОДМВР Шумен. Водачът загубил контрол над управлението на машината и се преобърнал. Причината била изяснена от пристигналите пътни полицаи - тестът с техническо средство..
Находка 2 в 1 са имали полицаи в Разградско, които изловили шофьор, карал колата си след употреба на алкохол и наркотици. Около 23.30 часа във вторник те спрели л Лек автомобил „Ауди А2“ на бул. „Априлско въстание“ в Разград. В хода на полицейската проверка е установено, че 34-годишният за волана е от село Стражец. Станало ясно, че той шофира под..
До обяд главно по Черноморието е възможно слабо да превали, но постепенно облачността навсякъде ще намалее до предимно слънчево време. Сутринта, главно във вътрешността, вятърът често ще стихва и на места видимостта временно ще е намалена, по-късно през деня вятърът ще се ориентира от югоизточна четвърт и ще е до умерен...
Разград Няма прекъсвания за тази област Русе Днес от 8:00 ч. до 17:00 ч. са възможни смущения в района на Русе, квартал ДЗС , вилна зона "Караач" и трафопостове: ТП "Т-2 Зърнени храни Русе", ТП "Аквимат Русе", МТП "Невен Русе", МТП "Т- 1 Чешмите Русе", МТП "Т - 2 Чешмите Русе", ТП "Т-2..
Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчивата подкрепа както на европейските, така и на евроатлантическите партньори. Това заяви министър-председателят Росен Желязков на днешната видеоконферентна среща на държавните и правителствени ръководители на държавите-членки на ЕС. Лидерите обсъдиха резултатите от проведената вчера..