Улица „Чипровци“ в Русе ще бъде затворена за движение заради ремонт на повдигнатото ѝ кръстовище с ул. „Сърнена гора“. Ограничението важи за участъка от ул. „Тича“ до кръговото кръстовище на ул. „Чипровци“ до 19 април. За същото време се въвежда и временна организация на движението по съседните улици, която е указана с пътни знаци и табели. Обходният маршрут в посока жп прелеза е кръстовището на ул. „Чипровци“, надясно по ул. „Тича“.
За още една промяна съобщават от администрацията. Улица „Духовно възраждане“ в Русе става еднопосочна в още един участък. Промяната е от пресечката ѝ с улица „Велико Търново“ до „Райко Даскалов“. От този месец за живущите ще бъде забранено движението по нея в западна посока и до улица „Георги Сава Раковски“. Целта е осигуряване на места за паркиране от едната страна. Решението трябва да влезе в сила до 23 април.

В Регионалния исторически музей в Русе бяха представени видеоразкази на десет русенци, активно участвали в обществения живот на града през ХХ и ХХI век. Проектът е дело на продуцентска компания „Персей“ и лейбъл „Арена медиа“, с научен консултант проф. д-р Николай Ненов и подкрепа по Програма „Култура“ на Община Русе. Разказите са заснети без..
Верижна катастрофа с три автомобила е станала тази нощ на бул. „Липник“ в Русе, съобщава „Русе Медиа“. Инцидентът се разиграл пред очите на служители на „Пътна полиция“, които се намирали само на метри от мястото. По първоначална информация автомобил, управляван от жена, внезапно форсирал двигателя и ударил колата пред него, след което се..
Служители на териториалното поделение на Националния статистически институт в Русе протестират днес с искания за по-високи заплати. Те се включват в инициативата на близо 1000 служители от цялата страна, които настояват за 20-процентно увеличение от догодина. Председателят на регионалния съюз на КТ "Подкрепа" в Русе Кирил Черкезов обясни, че..
Българските деца са първи в Европа по пушене на вейпове. Това съобщават от Регионалната здравна инспекция в Русе по повод днешния Международния ден без тютюнопушене. По данни от национални и международни проучвания, употребата на електронни цигари сред учениците на възраст от 11 до 15 години у нас бележи рязък ръст през последните години, като..
38-годишна жена е задържана за кражба от касата на духовен храм в Русе. Това съобщават от русенската полиция. Информация за извършеното престъпление е била разпространена в социалните мрежи заедно със снимки от видеонаблюдението на църквата. Криминалисти от Второ РУ – Русе са извършили проверка по случая вчера. Установено е, че кражбата е станала на..
В столица на фантастичното ще се превърне Русе през 2026 г., съобщават от Регионалната библиотека „Любен Каравелов” в дунавския град. Книгохранилището организира тридневния фестивал „Реката на историите и световете“, който ще събере водещи български и европейски автори, илюстратори и издатели във фентъзи и фантастичната литература...
В 72 пощенски станции в Русенско от януари следващата година ще се извършва обмен на левове в евро. Те са предимно в населени места, в които няма банкови клонове или офиси, като списъкът с тях е достъпен на сайта на „Български пощи“ ЕАД. Това стана ясно от среща на областния управител Драгомир Драганов с ръководителя на областната пощенска станция в..