Шофьор е с опасност за живота в шуменската болница, съобщават от полицията.
Както Радио Шумен съобщи, 59-годишен мъж и 59-годишна жена пострадаха при катастрофа. Инцидентът стана вчера малко преди 10:30 часа на главен път I-2 на около 500 м. преди кръговото кръстовище за кв. Макак. Водач на лек автомобил Фолксваген „Поло“ с варненска регистрация навлязъл в съседна пътна лента и не пропуснал движещия се по пътя с предимство водач на влекач Мерцедес с варненска регистрация. Последвал удар, след който водачът на лекия автомобил и пътничката са откарани за преглед в шуменската болница.
По-късно беше установено, че 59-годишният мъж от Долни чифлик е с множество травми на ребра, опериран е по спешност и е с опасност за живота. 59-годишната пътничка в автомобила е настанена за лечение в МБАЛ - Шумен с травма в гръдния кош, без опасност за живота.
Водачите на двата автомобила са правоспособни. Отрицателна е пробата за алкохол на 44-годишният шофьор на тежкотоварният автомобил. На водача на лекия е взета кръвна проба. Образувано е досъдебно производство.
Международният ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотични вещества беше отбелязан с инициативи на три възлови точки в Шумен. Специалисти от Превантивно-информационния център предоставиха на желаещите да тестват симулационни очила за висока концентрация на алкохол и наркотици в кръвта. Очилата представят ефекта на дезориентация,..
Въведените ограничителни мерки в района на Природен парк „Шуменско плато“ остават в сила. Това реши на свое заседание временният кризисен щаб. Заместник областният управител Диян Димитров и институциите, ангажирани с действия за издирване на хищника, обсъдиха допълнителни мерки за работа. Директорът на Национален парк "Централен Балкан“ Георги..
За опити за измами по телефона сигнализират жители на село Памукчии и Нови пазар. Схемата този път е следната: на стационарен телефон звъни непознат, който се представя за търговец на продукти за болни стави. Рекламира ги, а след това разпитва възрастните хора дали имат нужда от такива медикаменти. Казват им, че лекарствата са много скъпи, но..
Собственици или наематели в разширената платена зона за паркиране в Шумен ще могат да си купуват годишен абонамент, за да спират пред дома си. С 24 гласа “за”, 5 “против” и 5 “въздържал се” това решиха общинските съветници преди минути. Таксата за първи автомобил е 90 лева, а за втори - 180 лева. Почти целият център на Шумен става синя зона..
Ново предложение за още по-голямо разширение на зоната за платено паркиране в Шумен бе прието на заседанието на Общинския съвет преди минути. "За" гласуваха 23 съветници, 4 са "против" и 9 се въздържаха. Предложението е направено вчера от общинския съветник Данаил Данчев от "Левицата". Не е правено обществено обсъждане по темата със синята зона...
Задържаха домашен насилник, съобщават от шуменската полиция. Малко след 01:10 часа на 26 юни в дежурната част на РУ - Нови пазар е приет сигнал от 43-годишна жена за семеен скандал. Жената от село Памукчии потърсила съдействие от полицейските служители. На място е изпратен екип. Изяснено било, че мъжът, с когото живее на семейни начала, 41-годишен,..
3000 бали люцерна и 800 кв. м покривна конструкция на сграда изгоряха при пожар в село Тодор Икономово. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за пожар в стопанска сграда в селото е получен около 02:45 часа на 23 юни. На място екипите са заварили силно развит пожар в постройка и фураж. Пламъците са погасени с помощта на 25 тона вода от..