Четири русенски мото клуба ще участват в официалното откриване на новия сезон днес. Събитието бе отложено веднъж заради неподходящи условия. Сборния пункт мотористи и любители на двуколесни моторни превозни средства е 11 часа на паркинга на Mall – Roussе. В 12 часа ще започне обиколка по маршрут от Mall Rousse , през булевардите Липник , Съединение, Цар Фердинанд и Цар Освободител до Централна гара , а след това ще се насочат към село Ряхово, където шествието ще приключи. Организаторите призовават всички присъстващи и участници в обиколката да спазват противоепидемичните мерки наложени от РЗИ – Русе, както и правилата за движение - да не изпреварват в колоната и да осигуряват безопасен коридорза отбиващите движението по кръстовищата.
Мотористите от мото клуб „Лудогорски братя“ в Разград също откриват мото сезона днес. Те ще направят почетна обиколка на града между 13 и 14 ч. Маршрутът на мотористите е: бул. „Априлско въстание“68 (клубна къща на мото клуб „Лудогорски братя“), бул. „България“, ул. Стефан Караджа“, ул. „Паркова“, ул. „Дунав“, ул. „Странджа“, ул. „Перистър“, бул. „Априлско въстание“, клубната къща на мото клуб „Лудогорски братя“.
Традиционната кампания Седмица на отворените врати за превенция и контрол на туберкулозата, част от националната програма, се провежда между 15 и 19 септември в цялата страна. В рамките ѝ се организират безплатни прегледи и скрининг без нужда от направление или предварително записване. При установен риск се предвиждат допълнителни консултации и..
Днес е първият учебен ден, в който над 716 000 ученици ще прекрачат училищния праг. За тях врати ще отворят над 2300 училища в страната, предаде репортер на БНР. Очаква се тази година първокласниците да бъдат около 57 000, с около 1000 по малко спрямо предходни години. В детските градини и училищата през новата учебна година ще работят над 95..
П ланови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен по райони: Разград Няма прекъсвания за тази област Русе От 8:30 ч. до 16:30 ч. , в района на гр. Русе, местност "Гъстите круши", местност "Люляците", местност "Капаклийка", местност "9-ти км", местност "10-км". Фирмите: "ФОН СК" ООД..
Днес ще има променлива облачност, но без валежи, след обяд с повече слънце. Ще духа слаб до умерен северен вятър, по Черноморието следобед ще се обърне от изток-югоизток. Максимални температури между 23° и 28°, за Шумен около 26°. Вълнение на морето около 3 бала и постепенно ще отслабва. Температура на морската вода 23°-24°. Деж. синоптик:..
В понеделник ще има променлива облачност, предимно средна и висока, без валежи. Ще духа югоизточен вятър, който постепенно ще се обърне от северна четвърт, ще е предимно слаб. Минимални температури от 12° до 17°, максимални между 22° и 27°. През следващото денонощие ще преобладава ясно и слънчево време, но сутринта на отделни места ще е мъгливо..
Областният управител на област Разград Владимир Димитров е с прекратено членство в ГЕРБ от Изпълнителната комисия на партията по ред причини, основно свързани с устава, съобщи пред представители на медиите областният координатор на ГЕРБ - Разград Михаил Тодоров, предава БТА. По думите му сред причините са неактивност, неплащане на членски внос..
Днес църквата отбелязва един от основополагащите празници, тясно свързани с нейния догмат за спасението – Въздвижение на Светия кръст господен. Сред народа той е популярен повече като Кръстовден, но смисълът остава същият. Това е ден за литургично възпоминание на жертвената любов на Господ Иисус Христос за всички хора. Празникът е..