Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фокусите на Ненчо Илчев

Снимка: Личен архив

Известният комик и илюзионист Ненчо Илчев гостува на 8 юни от 17:30 ч. в Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров” с изкуството на магията и представяне на „Забранената книга за фокуси”.

"Публиката е моят най-верен партньор, съветник и приятел. Тя притежава безкрайно любопитство и е склонна да ме последва навсякъде. Това, което мога да ѝ обещая, е, че винаги ще я водя в нови светове, неочаквани посоки и ще споделяме заедно откритията от чудото да бъдеш жив" – това казва Ненчо Илчев след срещата си със своя идол американският маг Дейвид Копърфийлд. Това си обещание Ненчо Илчев ще спази и при гостуването си в шуменската библиотека, когато ще представи и някои от специалните си магически трикове.

Ненчо Илчев е роден в родопското село Момчиловци. Завършва гимназия в Смолян, за кратко учи в медицинскиколеж, след което се ориентира към актьорското майсторство. Завършва НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов” в класа на проф. Стефан Данаилов и от 1997 г. е актьор в трупата на Театъра на българската армия. Става известен в края на 90-те години с фокусите си в предаването „Спукано гърне”, на което е и водещ, а след това с участието си в комедийното шоу „Комиците” по bTV. Илюзионистът Ненчо Илчев е ученик на българския маг Мистер Сенко. Във филмографията на актьора Ненчо Илчев са заглавия като „Столичани в повече”, „Велика България”, „Стъпки в пясъка”, „Църква за вълци”, „Изневяра” и други. Носител е на награда „Иван Димов” за млад актьор за ролята му на Габриел Кънчев в спектакъла „Ножица-трепач” от Брус Джордан и Мерилин Ейбръмс и на награда „Максим” за поддържаща мъжка роля за ролята на Васенка в „По-големият син” от Александър Вампилов.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Джаз и Любомир Пипков в общ концерт

Фънк, джаз и класика се събират тази вечер заедно в един завладяващ концерт на формация FunKtion и Симфониета Шумен. Групата е създадена в началото на тази година от възпитаници на Националното музикално училище „Любомир Пипков“ в София. Само два месеца след сформирането си FunKtion правят първия си концерт, приет с огромен успех. Оттогава..

публикувано на 16.10.25 в 13:23

Концерт на Симфониета Шумен

Съвместен концерт с фънк/джаз групата FunKtion предлага на своите почитатели Симфониета Шумен.  Под диригентската палка на Славил Димитров на сцената ще се обединят енергията на джаза и богатото симфонично звучене на оркестъра, за да създадат впечатляваща звукова хармония между класиката и съвременния груув.  Концертът е тази вечер от 19:05 ч. в..

публикувано на 16.10.25 в 09:08

Есенни джаз вечери

„Койчев Джаз Трио“ се включва в концертния цикъл „Есенни джаз вечери“ в Русе. Съставът включва един от радетелите на академичното джаз обучение в България – проф. Веселин Койчев (китара) и неговите деца - Светлина Христова (вокал) и Петър Койчев (китара). От 19:00 ч. тази вечер в пленарната зала на община Русе музикантите ще изпълнят любими джазови..

публикувано на 16.10.25 в 09:03

Танцуващият с тоя живот

Българският Боб Дилън, известният столичен бард и поет Ивайло Диманов, гостува в Шумен с най-новата си стихосбирка „Изтанцувай го тоя живот“. Сборникът съдържа 48 нови творби на поета, както и диск с авторските му песни. Издаването му е част от Националната литературна награда “Христо Смирненски”, чийто лауреат стана Ивайло Диманов през декември..

публикувано на 16.10.25 в 08:51
Снимка: Архив Радио Шумен

Предсватбени традиции

Предсватбената моминска традиция Къносване на булка - „Къна геджеси“ бе представена  на празника „Кралевско веселие“ в търговищкото село Кралево. Това бе основният акцент на второто издание на празника, организиран от Народно читалище „Пробуда “ в Кралево, със съдействието на кметството и община Търговище. Събитието се съфинансира по програма „Култура..

публикувано на 13.10.25 в 14:42

Следа от лято в галерията

За първи път в пространството на галерията в шуменската библиотека своите картини подрежда художникът Александър Величков. Изложбата е наречена „Следа от лято“ и събира творбите от всички периоди на творчеството му и изявата му като артист. Заглавието на експозицията е условно и се отнася до всички лета, които са оставили следа в нас, казва..

публикувано на 13.10.25 в 14:05

Дарителска изложба в Архива

По случай професионалния празник на архивните служители Държавният архив в Силистра представи изложба с новопостъпили дарения. Сред тях са документи и снимки, свързани с историята на града, значими личности и културни институции. Експозицията е и израз на признателност към дарителите, които съхраняват местната памет. Силистренският държавен..

публикувано на 13.10.25 в 13:24