Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още безплатни прегледи

Снимка: Pixabay

Безплатни прегледи за нефрологични заболявания организират от Сдружението на пациентите с бъбречно-каменна болест. До 1 юли уролози и нефролози от 17 града в страна, сред които Шумен, Русе, Силистра и Варна, ще извършват прегледите.

Записването става чрез онлайн платформа. Не е необходимо пациентите да са здравно осигурени, обясни Милко Пенев от Сдружението.

Най-застрашената група са мъжете на възраст над 50 години, при които профилактичният преглед трябва да е поне веднъж годишно. За пациентите, които са имали камък в бъбреците или други нефрологични проблеми, прегледите трябва да са на 6 месеца, поясни шуменският специалист уролог д-р Валентин Петров.

Той ще извършва прегледите в кабинета си на ул. „Хан Омуртаг“ от 21 до 25 юни. Телефонът на д-р Валентин Петров е 0888 501 290.

А за преглед можете да се запишете чрез сайта на Сдружението на пациентите с бъбречно-каменна болест на адрес: https://www.bkb.bg/

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Продължават валежите в Шумен, Разград и Търговище

Продължават интензивните валежи в областите Шумен, Разград и Търговище. Очакванията са дъждовете да продължат през целия ден и през нощта. И за трите области за днес е обявен червен код за потенциално опасно време и за дъжд с количества над 65 л/кв.м.  За момента обстановката в Шуменско е относително спокойна, валежите не са толкова..

публикувано на 07.10.25 в 14:24

Екипите в готовност

Продължават интензивните валежи в областите Шумен, Разград и Търговище. Очакванията са дъждовете да продължат през целия ден и през нощта. И за трите области за днес е обявен червен код за потенциално опасно време и за дъжд с количества над 65 л/кв.м.  За момента обстановката в Шуменско е относително спокойна, валежите не са толкова..

публикувано на 07.10.25 в 13:11

Спокойна обстановка в Шуменско

Спокойна е метеорологичната обстановка в Шуменска област към този момент. По информация от Хидрометеорологичната обсерватория в областния център за денонощието са измерени близо 19 л/кв.м дъжд. Екипи на пожарната в Шумен, Велики Преслав и Нови пазар са обходили критичните места на територията на областта. Техниката и наличният състав са в готовност..

публикувано на 07.10.25 в 09:59

Реки и дерета- под наблюдение

Оперативни щабове в областната дирекция на МВР и регионалната служба по пожарна безопасност в Шумен следят обстановката и имат готовност да реагират при евентуално усложняване.  Това съобщиха от Областната дирекция на МВР.  През нощта и рано тази сутрин екипи от противопожарните служби в Шумен, Велики Преслав и Нови пазар са извършили огледи на..

публикувано на 07.10.25 в 08:11

Повсеместни валежи

Днес облачността ще е често значителна, с повсеместни валежи от дъжд, временно интензивни.  На много места се очакват значителни сумарни количества.  В следобедните часове, главно по крайбрежието ще има условия за развитие и на купесто-дъждовна облачност, възможни са гръмотевици.  Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Минималните температури ще..

публикувано на 07.10.25 в 06:14

Планово без ток

В Шуменска област от 8:00 ч. до 9:30 ч., от 15:00 ч. до 17:00 ч., поради оперативни превключвания на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в гр. Шумен - кв. "Дивдядово" и фирмите в м - ст "Езерото" електрозахранени от ЕП "Дивдядово.  От 8:00 ч. до 17:00 ч., ще бъде прекъснато захранването в района на  гр. Шумен - кв...

публикувано на 07.10.25 в 06:05

Червен код за валежи!

Червен предупредителен код за значителни валежи издаде за утре, 7 октомври, Националният институт по метеорология и хидрология за 8 области в Източна и Североизточна България. Предупреждението важи за областите  Шумен,  Търговище, Разград, Силистра, Добрич, Варна, Бургас и Ямбол. Пред БНР синоптикът от НИМХ Мартин Славчев подчерта, че е през..

публикувано на 06.10.25 в 16:36