Цигуларят Чавдар Вълков ще бъде солист в концерта на Симфониета Шумен под диригентството на Станислав Ушев.
Под надслов „Цигулката в киното“ ще бъде изпълнена филмовата музика, позната от култови ленти като „Кръстникът”, „Гладиаторът”, „Хари Потър”, „Списъкът на Шиндлер”, „Карибски пирати”, „Розовата пантера”, „Осъдени души”, „Карибски пирати”, и други. На сцената ще има мултимедия, която ще обогати изживяването на публиката. Концертът е от 19:05, в зала "Проф. Венета Вичева".
Чавдар Вълков е роден през 1973 г. в Плевен. Започва музикалното си образование на 6-годишна възраст. През 1992 г. завършва СМУ „Панайот Пипков”. 1996-2003 г. работи в Плевенска филхармония, а в периода 2000-2003 г. става помощник-концертмайстор на оркестъра. От 1998 г. участва в европейските и световни турнета на „New York Harlem Theatre” с операта „Порги и Бес”, а от 2004 г. е и концертмайстор на продукцията.
През 2002 г. създава и менажира камерен оркестър „Студио Примо”, на който е музикален директор и концертмайстор. Участва във всички значими музикални фестивали в България – „Новогодишен музикален фестивал”, „Салон на изкуствата”, „Аполония”, „Европейски музикален фестивал, Лауреатски дни „Катя Попова”.
През 2003 г. е асистент-мениджър на оркестъра на Васко Василев и Памела Никълсън „Voodoo orchestra”. От 2010 г. работи съвместно с испанската импресарска агенция „Powerstring Media Music”, с която реализира звукозаписни проекти за Западна Европа и Америка.
От 2013 г. е солист в проекта „Цигулката в киното“ и изнася над 50 концерта в редица градове на България – Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Плевен, Шумен, Габрово, Сливен, Хасково, Пазарджик и др. През 2014 г. се връща в Плевенска филхармония и става концертмайстор на оркестъра. В началото на 2016 г. заедно с маестро Йордан Камджалов създават „GENESIS ORCHESTRA”, на който става мениджър и концертмайстор до 2017 г. През 2018 г. създава квартет „ГеоМарЧаЛо“.
Още за концерта, филмовата музика, партньорството със Симфониета Шумен и подготвяните музикални проекти, чуйте от Чавдар Вълков.
Даниела Тодорова и Тодор Тодоров представят своята изложба „България. Иновации и традиции“ днес - 12 ноември, от 17:30 ч. в ХГ „Елена Карамихайлова“ в Шумен. Експозицията ще остане в залата на галерията до 10 декември. Събитието в Шумен ще бъде премиера за България, след като изложбата гостува успешно в две галерии в Брюксел, в галерията на Европейския..
Тази седмица кукленият театър в Русе кани всички почитатели на театралното изкуство да се потопят в магията на две специални събития – комедията за възрастни „Чехов търси талант“ и любимата класическа приказка „Пинокио“ като част от инициативата Нощ на театрите. В четвъртък, 14 ноември, от 19:00 часа театърът ще представи комедийния спектакъл..
От днес до 16 ноември в Търговище се провежда Седмица на китайската култура, организирана от Сдружение „Приятели на Китай“. Инициативата е традиционна, посветена на приятелството , на културните и просветни контакти с източната страна, но тази година има още един ярък повод за богатата едноседмична програма. На 3 октомври 2024 г. се..
Актрисата Силвия Болярска е едно 10-те нови лица на шуменския театър през този сезон. Тя е от София и е на 24 години. В НАТФИЗ завършва т.нар „златен клас“ на проф. Пенко Господинов по актьорско майсторство за драматичен театър. Определението "златен клас" се появява заради силните изяви на студентите на проф. Господинов още докато са в..
„Пълнолудие – отложен живот“ е режисьорският дебют на известния актьор Кръстьо Лафазанов. След ролята му на злодей в спектакъла „Шошана“, сега в шуменския театър той и негови колеги от трупата представят последното заглавие, написано от покойната му съпруга, актрисата Елена Начева. В поканата към представлението, което ще се играе на 8 ноември -..
Столицата на оперетата у нас безспорно е Шумен, когато на 10 май 1914 г. е изигран първият спектакъл „Кармозинела“ под диригентството на Велико Дюкмеджиев. Той е музикантът, който създава и шуменската оперетна дружба, просъществувала почти до края на Втората световна война. През това време са поставени 30 заглавия, които са изиграни между 300 и 500..
Излезе от печат том XXVIII на Известия на Регионалния исторически музей – Русе. Изданието е отпечатано по повод 50-та годишнина от откриването на тракийското съкровище при Борово. На годишнината е посветено и въведението на проф. д-р Тотко Стоянов, който разказва за намирането на ценните предмети, тяхната орнаментика и значението, което имат..