Георги Георгиев от "БСП за България" положи клетва като общински съветник в Шумен в началото на заседанието на Общинския съвет днес.
Той заема мястото на досегашния съветник - лидерът на шуменските социалисти Веселин Пенчев, който пък беше назначен на мястото на Бейзат Яхя като председател на Управителния съвет на Североизточното държавно предприятие до провеждането на конкурс за длъжността.
Георги Георгиев е бивш управител на "Напоителни системи" - клон Шумен.
Още една рокада в съвета. Групата на "БСП за България" има нов председател. Това е Данаил Данчев.
Смяната веднага породи реплика от общинския съветник Красимир Костов, който заяви, че отказването на Веселин Пенчев е ярко политическо поведение и изоставяне на интересите на партията и на гражданите. В отговор Данаил Данчев заяви, че в Общинския съвет има достатъчно хора, които да се грижат за интересите на партията.
Спорът щеше да продължи, но председателят на местния парламент посъветва съветниците да се придържат към дневния ред.
Той бе приет с някои допълнения, като преименуване на улица в кв. „Дивдядово“, питане от д-р Валентин Петров за готовността на общината за посрещането на новата COVID криза и необходимостта от извънредно заседание на здравната комисия.
Общинската сесия се провежда присъствено в зала "Проф. Венета Вичева".
Два автомобила са били обезопасени след катастрофа вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за възникнало пътнотранспортно произшествие на АМ “Хемус“ след бензиностанция „Шел“, на около километър в посока към Варна, е приет малко след 17:00 часа. Към мястото на произшествието е насочен екип на Противопожарната служба от Нови пазар...
Поради неотложни дейности днес се затваря за движение на МПС участък от ул. „Добруджа“ в Шумен – от ул. „Парижка комуна“ до ул. „Съединение“. Временният режим се въвежда за два часа – от 10:00 до 12:00 ч. днес, сряда, във връзка с монтажни дейности в района, които ще се извършват с кран. Обходният маршрут за двата часа е по ул. „Парижка..
63 автомобила, излезли от употреба, са вдигнати от шуменските улици през първите шест месеца на 2025 г. Дейността се извършва от инспекторите от БД „Чистота“, съобщават от община Шумен. Отчет на служителите от звеното за първото полугодие сочи, че в Шумен са били поставени 85 предупредителни бележки и стикери на неизползвани автомобили, паркирани по..
Удължаване на срока за усвояване на кредита на Шумен за изграждане на улична инфраструктура до юли 2026 г. ще бъде разгледано на сесията на Общинския съвет в Шумен на 31 юли. Кредитът е в размер на 20 млн. лв., отпуснат е на 10 януари 2022 г. и чрез него се финансират два инвестиционни проекта. Първият е за рехабилитация на улична мрежа и..
Изцяло преасфалтирана е входно-изходната артерия на Шумен между Пети километър и табелата за вход на града, а днес беше официалното откриване. Присъстваха кметът на община Шумен Христо Христов и представителят на фирмата изпълнител „Автомагистрали – Черно море“ инж. Адриан Бошнаков. Дължината на реновираното трасе от Пети километър до входа на града..
Кметът на Шумен Христо Христов да предложи на директора на Държавното предприятие „Кабиюк“ Мартин Маринов да подпише анекс с Ездови клуб „Шумен 2010“. Така спортният клуб ще може да използва двете конюшни и сеновала в базата на „Кабиюк“ след изтичането на договора им за наем в края на месеца. Срокът на анекса да е до изясняването на въпроса защо не им..
Община Шумен въвежда временна организация на движение по ул. „Цар Иван Александър“ в участък от кръстовището с ул. „Лайош Кошут“ до кръстовището с ул. „Цар Асен I“. Промяната се въвежда с поетапно пълно затваряне на една лента от пътното платно във връзка с изпълнение на ремонт за времето от 30 юли до 13 август. Обходният маршрут на движение..