Русенска област отново измести Търговищка по заразени с коронавирус. За последното денонощие новите случаи са съответно 65 и 58. Най-малко инфектирани с COVID-19 са регистрирани в Силистренско – 21 души. В Шуменска област са отчетени 29 души с коронавирус, а в Разградска - 27.
1564 са новозаразените за последните 24 часа у нас. Положителни са 6% от направените близо 25 800 теста. Броят на пациентите, настанени в болници, е 3985 души. 333 са в интензивно отделение.
Като излекувани са отчетени 684 души, починали са 51.
През последното денонощие са ваксинирани 12 190 души. Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 1 188 377.
Временна организация на движението се въвежда по . „Софийско шосе“ в Шумен, съобщават от общината. Забраната за движение ще е в участъка от кръстовището с ул. „Лиляна Димитрова“ до кръстовището с ул. „Генерал Скобелев“. Спирането да движението се налага заради преасвалтиране. Първия етап на изпълнението на строително-монтажни работи ще..
Днес ще преобладава слънчево време. Отново ще духа умерен, по южното крайбрежие временно силен вятър от североизток, но през нощта срещу неделя ще отслабне. Максимални температури от 29° до 34°, по Черноморието между 26° и 29°, за Шумен около 33°. Прогнозата е на дежурния синоптик Доротея Колева от Националния институт по метеорология и..
116 държавни имота от определените за продажба са поискали кметовете от страната. Това каза министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. Много от тях могат да станат социални центрове за уязвими хора. 750 млн. лв. ще получи държавата по Плана за възстановяване и устойчивост, с които ще бъдат ремонтирани всички 84 домове за стари хора в..
Минималната работна заплата ще бъде малко над 1200 лв. До дни, когато ще излязат данните на националната статистика за средното трудово възнаграждение, ще се изчисли точно колко ще бъде от следващата година. Това каза министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, който заедно с кмета на Шумен Христо Христов дадоха началото на..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, заедно с кмета на община Шумен Христо Христов и кмета на село Царев брод Стефан Живков направиха първа копка на социалния дом. В него ще бъдат настанени 15 души с психични разстройства. Новата услуга ще предостави изключтелно добри условия за живот. Това е част от политиката и на..
Два мащабни улични ремонта започват от днес в Шумен. Символичен старт на проектите даде кметът на община Шумен Христо Христов. Става въпрос за цялостно преасфалтиране и подмяна на канализация по бул. „Симеон Велики“ и ул. „Университетска“. Проектът за „Университетска“ е доста сериозен. "Може да се каже, че ние не инвестираме в асфалт, а инвестираме в..
В 14:08 часа в РДПБЗН Шумен е получен сигнал, че горят сухи треви и храсти в землището на село Друмево. Унищожена е овощна градина, съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен. На място са изпратени два екипа на РСПБЗН Шумен След намесата на огнеборците пожарът е локализиран и потушен, като не е допуснато разпространението в посеви с площ около 200..