Едва 11,5 на сто от пътната настилка в Русенска област е в добро състояние, като средният процент за страната е над 41, това сочат данните за 2019 година на Института за пазарна икономика.
Качеството на пътищата в региона и готовността им да посрещнат есенно-зимния сезон обсъжда областният управител Борислав Българинов с представители на изпълнителната власт. Той настоя за осигуряването на средства за подобряване на инфраструктурната свързаност на областта с останалата част от страната.
Освен разработването на стратегически важни проекти като изграждането втори мост над река Дунав при Русе, пускането на фериботна връзка между Русе и Гюргево и построяването на магистрала между Русе и Велико Търново, Борислав Българинов поиска и предприемането на спешни ремонтни дейности, които да осигурят безопасно пътуване.
През следващите дни той ще разговаря с кметовете на общините и там, където има нужда от възстановяване на маркировка, мантинели и липсващи бордюри ще се търсят възможности за започване на ремонти преди есенните дъждове.
Временен пункт за безплатна вода и здравни консултации пред сградата на Съдебната палата обособява община Русе. От днес до петък между 11:00 и 15:00 ч. на гражданите ще бъде раздавана безплатна минерална вода. Служители от отдел „Здравни дейности“ ще измерват кръвното налягане на нуждаещи се русенци, за да се избегне възникване на спешни медицински..
Дарение от Националната асоциация на доброволците за справяне с пожари получи кметът на община Русе Пенчо Милков. Дарението включва ранцеви пожарогасители, дихателни маски, филтри и моторна духалка тип „раница“. Кметът се срещна със Стефан Харалампиев – член на Управителния съвет на Националната асоциация на доброволците, с когото обсъдиха..
Заради последните пожари на територията на Русенско и обявения за днес оранжев код за опасно високи температури до 42°C, областният управител Драгомир Драганов призова за стриктно спазване на всички противопожарни мерки. Още в средата на март той издаде заповед с мерките за пожарна безопасност. За пожароопасен в горските територии беше определен..
Седем младежи пострадаха при катастрофа между два автомобила по пътя между Русе и село Червена вода, информира БТА. Сигнал за инцидента е подаден в 1:15 ч. тази нощ. В района между разклона за русенския квартал "Образцов чифлик" и птицекомбината на завой са се блъснали челно два автомобила. В тях пътували общо осем младежи - по четирима във всяка..
Пропускателната способност на Дунав мост при Русе е максимално повишена. Това заяви областният управител на област Русе Драгомир Драганов след инспекция на място по-рано днес. Посещението е на фона на непрекъснато увеличаващия се трафик както от товарни, така и от леки автомобили. Драганов посочи, че българските власти правят всичко възможно за..
Един от най-старите български манастири, възникнали в периода на Второто българско царство (1187-1396) – „Св. Марина” край село Каран Върбовка, община Две могили, отбелязва храмовия си празник днес. По случай датата ще бъде отслужена литургия от Главиницкия епископ Негово Преосвещенство Макарий, викарий на дядо Наум. На място ще бъде и областният..
Протест срещу действията на съдебната власт и в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев се проведе пред Съдебната палата в Русе снощи . Събитието беше организирано като част от национален протест срещу това, което организаторите определят като „политически репресии, избирателно правосъдие и пълзяща диктатура“. Организаторът на протеста в Русе..